Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.

Suriyeliler sınırda YPG’yi protesto etti

Ülkelerindeki iç savaştan dolayı Türkiye’ye gelerek Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesine yerleşen Suriyeliler, ellerinde Türk ve Suriye bayraklarıyla sınırda YPG terör örgütünü protesto etti..

Suriyeliler sınırda YPG’yi protesto etti
Suriyeliler sınırda YPG’yi protesto etti
Advert

Ülkelerindeki iç savaştan dolayı Türkiye’ye gelerek Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesine yerleşen Suriyeliler, ellerinde Türk ve Suriye bayraklarıyla sınırda YPG terör örgütünü protesto etti.
Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde sınırda toplanan Suriyeliler, Türkiye’nin Afrin operasyonuna destek vererek Telabyad ve Rakka’yı kontrolünde tutan YPG terör örgütünü protesto etti. Suriye ve Türk bayraklarıyla birlikte döviz taşıyan kalabalık "PYD ve YPG’yi Suriye istemiyoruz”, “PYD Telabyad ve Rakka’dan defol”, “Türkiye ve Suriye halkları kardeştir”, “Erdoğan kanımız camınız seninle” ve “Ey küfür milleti Erdoğan size yeter" sloganları atarak YPG terör örgütünün yanı sıra Telabyad ile Türkiye sınırına bin terörist yerleştirdiği iddia edilen ABD’yi de protesto etti.
ABD ve terör örgütü YPG aleyhine sloganlar atıldı
Gösteriler sonrası bir açıklaması yapan Suriyeliler, Türkiye’ye Afrin operasyonunda destek verdiklerini, ABD ve terör örgütü YPG’yi ise Telabyad ve Rakka’da istemediklerini belirtti.
Gösteride basın açıklamasını okuyan Ahmed El Baggari, "Biz Suriye’de hiçbir gücü kabul etmiyoruz. Ne Suriye Demokratik Güçler, ne PYD, ne YPG, hiç kimseyi kabul etmiyoruz. Biz Suriye halkının kendi kaderini belirlemesini istiyoruz. Herkes elini Suriye’nin üzerinden çeksin” ifadelerine yer verdi.
“Erdoğan sen bizim canımızsın” sloganları
Gösteride Suriyeliler tarafından açılan dövizlerde "Teşekkürler Türkiye,Biz hepimiz biriz”, “Suriye özgürdür özgür kalacak”, “Erdoğan sen bizim canımızsın”, “Özgürlük meşalesi Suriye’de bizimle yanacak" ifadeleri yer aldı.
Akçakale Gümrük Kapısı önündeki Bayraklı Kavşakta düzenlenen gösteri ilçe emniyet mensuplarının aldığı güvenlik önlemleri arasında gerçekleştirildi. Göstericiler basın açıklamasının ardından sessizce dağıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
70 yaşında Kızıltepe’ye transfer oldu
70 yaşında Kızıltepe’ye transfer oldu
″Kefenimizle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanındayız″
″Kefenimizle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanındayız″
doğudan haber, talha onur turkey haberleri, talha onur haber181.com haberleri, talha onur talha onur kimdir, talha onur diyarbakır marka tescil malatya solucan gübresi solucan gübresi, solucan gübresi satışı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi