Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Advert
Advert

Siirt’te Umre adaylarına seminer verildi

Siirt İl Müftülüğü tarafından Diyanet İşleri Başkanlığı 2018 yılı Umre organizasyonu çerçevesinde kutsal topraklara gidecek olan Siirtli adaylar için seminer düzenlendi..

Siirt’te Umre adaylarına seminer verildi
Siirt’te Umre adaylarına seminer verildi
Advert

Siirt İl Müftülüğü tarafından Diyanet İşleri Başkanlığı 2018 yılı Umre organizasyonu çerçevesinde kutsal topraklara gidecek olan Siirtli adaylar için seminer düzenlendi.
Halid Bin Velid Camisinde düzenlenen seminere Siirt İl Müftüsü Faruk Arvas, İl Müftü Yardımcısı Mehmet Şirin Ayral, Hac ve Umre Büro Yetkilisi Fireydun Demir, din görevlileri ve Umre’e gidecek adaylar katıldı. Umre ibadetini yerine getirmek üzere kutsal topraklara gidecek vatandaşlara bilgi veren Siirt İl Müftüsü Faruk Arvas, “Orada bulunduğunuz süre içerisinde Hz. Peygamber’in (s.a.v.) huzurunda bulunduğunuzu, bastığınız topraklara bir zamanlar O’nun ayak bastığını, gördüğünüz yerleri bir zamanlar O’nun gördüğünü unutmayınız. Orada renkleri farklı, dilleri farklı, kültürleri farklı pek çok insan göreceksiniz. Bu insanların tamamının aynı gaye için orada bulunduklarını ve hepsinin Adem’in çocukları olduğunu unutmayınız. Orada bulunduğunuz süre zarfında vaktinizi tavaf ile namaz ile Kur’an okumakla, tesbih-tehlil ile geçiriniz ve duaların makbul olduğu o kutsal yerlerde başta ülkemiz olmak üzere tüm Müslümanlar için dua ediniz” dedi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kuzenlerin kavgasında kan aktı
Kuzenlerin kavgasında kan aktı
Hakkari polisi uyuşturucuya geçit vermiyor
Hakkari polisi uyuşturucuya geçit vermiyor
diyarbakir evden eve diyarbakır evden eve diyarbakir Nakliyat evden eve diyarbakır Nakliyat şehirlerarası nakliyat diyarbakir evden eve diyarbakır evden eve diyarbakir Nakliyat evden eve diyarbakır Nakliyat şehirlerarası nakliyat diyarbakır web tasarım