Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.

Mahsur kalan sürücülere Mehmetçik yetişti

Kar nedeniyle 3 gündür yolda mahsur kalan tır şoförlerine Mehmetçik yetişti. Hakkari Şırnak karayolunu birbirine bağlayan 2 bin 80 rakımlı Suvara Kondra Geçidi üç gündür aralıksız yağan kar nedeniyle ulaşıma kapanmış ve kara saplanan tır sürücüleri mahsur kalmıştı. Karda mahsur kalan tır sürücülerinin imdadına yetişen Mehmetçik, sürücüleri kurtararak askeri birliğe götürürken, yolda kalan araçların kurtarılması için karayolları ekipleri tarafından çalışma başlatıldı..

Mahsur kalan sürücülere Mehmetçik yetişti
Mahsur kalan sürücülere Mehmetçik yetişti
Advert

Kar nedeniyle 3 gündür yolda mahsur kalan tır şoförlerine Mehmetçik yetişti. Hakkari Şırnak karayolunu birbirine bağlayan 2 bin 80 rakımlı Suvara Kondra Geçidi üç gündür aralıksız yağan kar nedeniyle ulaşıma kapanmış ve kara saplanan tır sürücüleri mahsur kalmıştı. Karda mahsur kalan tır sürücülerinin imdadına yetişen Mehmetçik, sürücüleri kurtararak askeri birliğe götürürken, yolda kalan araçların kurtarılması için karayolları ekipleri tarafından çalışma başlatıldı.
Şırnak‘ın Uludere ilçesine bağlı Ortaköy ve Hakkari’nin Çukurca ilçesine bağlı Çığlı köyü arasında bulunan Suvara Kondra Geçidi kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapandı. Karayolları ekipleri gece gündüz yoğun mesai harcayarak kapanan bölgeyi yeniden ulaşıma açmak için çalışma başlattı. Çığ tehlikelerinin olduğu yüksek rakımlı geçidi kullanan onlarca araç kara sağlandı. Sınır güvenliğini sağlayan Mehmetçik yolun kullanılmaması hususunda sürücüleri uyardı. Kara saplanan araçlarda mahsur kalan sürücüleri mahsur kaldıkları yerden kurtarıp askeri birliğe götüren Mehmetçik, tipi ve fırtınanın düzelmesinin ardından karayolları ekipleri ile birlikte mahsur kalan araçları kurtarmak için çalışma başlattı. Hakkari’den gelen karayolları ekipleri ise yoldaki karı süpürdükten sonra tuzlama çalışmaları başlattı.

Yüksekova’dan gelen tır sürücüleri 3 gün mahsur kaldı
Bölgeye zincirsiz araçla gelinmemesi gerektiğini belirten sürücü Salih Durmuş, kar yağışının ardından tipi ve fırtınanın yolu kapattığını söyledi. Durmuş, "Biz bu yolda çok zorlanıyoruz. Gerçi ekiplerimiz çalışıyor,yalnız burası çok kötü bir tepe, geldiğimizde bazen iki üç saat tepede bekliyoruz. Az bir mesafe aslında buraya bir tünel yapılsa çok güzel olacak. Yolda bir sürü araba var, gece arabalarında kaldılar. Mahsur kalanların bir kısmını askerler kurtardı. Bir metreye yakın kar yağdı. Zincirsiz kimse bu tepeye çıkamaz. Hiçbir yerde böyle bir zorluk yok. Ekipler geliyor sis ve çığ tehlikeleri nedeniyle çalışamıyor. Bazen iki gün üç gün Çığlı köyünde beklemek zorunda kalıyoruz. Hakkari’inin Yüksekova ilçesinden gelen iki tır şoförü üç gündür zincir takmalarına rağmen yolda ilerleme kat etmedi. Üç günüdür araçlarında kurtarılmayı bekleyen sürücülerin imdadına karayolları ekipleri ve askerler yetişti" dedi.
Bayram Çıta adındaki bir tır şoförü ise Yüksekova ilçesinden geldiklerini söyledi. Çıta, "Geldiğimiz gün kar yağdı. Üç gündür buradayız. Tırlar boş ama çıkmıyor. Zincir var yinede fayda etmiyor. Karayolları ekipleri geldi sağ olsun yardım etti. Az yemek getirdiler. Sis ve kardan dolayı onlar bile buraya ulaşamaz hale geldi. En son dün gece saat 03.00 civarında kar durdu, karayolları ekipleri geldi yol çalışması yapıp ekmeklerini bölüşüp gittiler şimdi araçlarımızı kurtarmak için onları bekliyoruz" şeklinde konuştu.
Gece gündüz yoğun mesai harcayan ekipler sis, gizli buzlanma ve çığ tehlikelerinin olduğu bölgede çalışmalarını sürdürüyor.

"Askerler imdadımıza yetişti"
Üç gündür yolda mahsur kalan sürücülerin imdadına hudut güvenliğini sağlayan Mehmetçik yetişti. Araçları saplandıkları yerde bırakıp sürücüleri kışlaya götüren Mehmetçik, sabahın ilk ışıklarıyla birlikte yeniden araçların bulunduğu bölgeye gelerek kapa saplanan araçları kurtarmak için karayolları ekipleri ile birlikte çalışmalarını sürdürüyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Otomobil köprüde asılı kaldı
Otomobil köprüde asılı kaldı
Kilis’te Lale devri
Kilis’te Lale devri
doğudan haber, talha onur turkey haberleri, talha onur haber181.com haberleri, talha onur talha onur kimdir, talha onur diyarbakır marka tescil malatya solucan gübresi solucan gübresi, solucan gübresi satışı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi