Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.

Haliliye’den Selahattin Eyyubi’de ilaçlama ve budama çalışması

Haliliye Belediyesi sivrisineklerin yumurtlama dönemi olan larva dönemi öncesinde ‘kışlak’ mücadelesini ve mevsime uygun yapılan ağaç budama çalışmalarını sürdürüyor. Selahattin Eyyubi Mahalle Muhtarı Ali Genç, sürdürülen çalışmalar nedeniyle Başkan Demirkol’a teşekkür etti..

Haliliye’den Selahattin Eyyubi’de ilaçlama ve budama çalışması
Haliliye’den Selahattin Eyyubi’de ilaçlama ve budama çalışması
Advert

Haliliye Belediyesi sivrisineklerin yumurtlama dönemi olan larva dönemi öncesinde ‘kışlak’ mücadelesini ve mevsime uygun yapılan ağaç budama çalışmalarını sürdürüyor. Selahattin Eyyubi Mahalle Muhtarı Ali Genç, sürdürülen çalışmalar nedeniyle Başkan Demirkol’a teşekkür etti.
Haliliye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ilaçlama ekipleri, sivrisinek ve haşerelerle mücadelede larva dönemi öncesi kışlak mücadelesini aralıksız olarak sürdürüyor. Larva ve uçkun mücadelesinde ekipler, 32 merkez ve 137 kırsal mahalledeki çalışmalarına planlı şekilde devam ediyor. Yumurtlama dönemi olan larva döneminde yapılan çalışmalarla sivrisineklerin çoğalmasının önüne geçiliyor. Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ilaçlama birimi 5 ekip 25 kişi ile merkez ve kırsal mahallelerde çalışmalarını yoğun şekilde sürdürüyor. Ekipler Selahattin Eyyubi Mahallesinde ilaçlama çalışmaları sürdürdü. Çalışmalar doğrultusunda çöp konteynırları, su birikintileri, depolar, rögarlar ile yayılımın olabileceği alanlarda ilaçlama çalışması yürütülüyor. Haliliye Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, ilçe merkezindeki park, bahçe ve kaldırımlardaki ağaçların budama ve bakımlarını titizlikle sürdürüyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler Selahattin Eyyubi Mahallesinde kapsamlı budama çalışması başlattı. Uzayan dalların elektrik hatlarına verebileceği tehlikenin de önlenmesi hedeflenen budama çalışmalarında, kurumuş, kırılmış ve hastalıklı dalların budanması gerçekleştirildi. Selahattin Eyyubi Mahalle Muhtarı Ali Genç, İlaçlama Birimi ve Park Bahçeler Müdürlüğünün mahalle genelinde sürdürdüğü çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Özellikle ilaçlama çalışmasının yumurtlama döneminde yapılmasının önemine değinen Muhtar Genç, çalışmalardan ötürü Başkan Demirkol’a ve ekiplere teşekkür etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
70 yaşında Kızıltepe’ye transfer oldu
70 yaşında Kızıltepe’ye transfer oldu
″Kefenimizle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanındayız″
″Kefenimizle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanındayız″
doğudan haber, talha onur turkey haberleri, talha onur haber181.com haberleri, talha onur talha onur kimdir, talha onur diyarbakır marka tescil malatya solucan gübresi solucan gübresi, solucan gübresi satışı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi