Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.

Vali Atik, Kurtalan ilçesinde incelemelerde bulundu

Siirt Valisi Ali Fuat Atik, Kurtalan ilçesini ziyaret ederek denetimlerde bulundu..

Vali Atik, Kurtalan ilçesinde incelemelerde bulundu
Vali Atik, Kurtalan ilçesinde incelemelerde bulundu
Advert

Siirt Valisi Ali Fuat Atik, Kurtalan ilçesini ziyaret ederek denetimlerde bulundu.
Vali Atik ilk olarak Kurtalan Belediyesini ziyaret etti. Kurtalan Belediye Başkanı Nevzat Karaatay ve Belediye çalışanları tarafından karşılanan Vali Atik, ilçede yürütülen çalışmalar hakkında Başkan Karatay’dan bilgi aldı. Vali Atik, Dicle Kalkınma Ajansı tarafından desteklen ve Kurtalan Belediyesi tarafından yaptırılan 45 bin metre kare alan üzerinde bölgenin en büyük parklarından bir olan ’15 Temmuz Demokrasi Parkı’nı inceledi. Parkın, Kurtalan ilçemize ve tüm vatandaşlara hayırlı olması temennisinde bulundu.
Belediye Başkanı Nevzat Karatay’a teşekkür eden Vali Atik, Kurtalan halkının hizmetlerin en güzeline laik olduğunu ifade ederek, “Kurtalan her geçen gün daha yaşanılabilir bir kent görünümüne kavuşuyor. Parkla birlikte kent, yeşil bir kuşağa kavuştu. Emeği geçen tüm kurum ve kişileri kutluyorum” dedi.

Esnaf ve vatandaşları ziyaret etti
Vali Atik daha sonra Belediye Başkanı Karatay ve beraberindeki heyetle birlikte Beykent caddesindeki esnafları ziyaret ederek, sorun ve isteklerini dinledi. Vatandaşlarla bir süre sohbet eden Vali Atik, il genelinde yürütülen çalışmalar ile ilgili vatandaşlara bilgiler aktardı.

Kurtalan devlet hastanesini denetledi
Esnaf ziyaretlerini tamamlayan Vali Atik daha sonra Kurtalan Devlet Hastanesini denetledi. Hastanenin acil servis, polikliniklerini gezerek denetleyen Vali Atik, hastanede kılık kıyafet ve temizlik konusunda hastane yetkililerini uyardı. Vali Atik, hastanelerin devletin vatandaşla buluştuğu ilk yer olduğunu belirterek, temizlik ve kılık kıyafet konusundaki eksikliklerin biran önce giderilmesini, ihmali bulunan personelin ve hasta yetkililerin de kurallara uymamanın yasal karşılığı neyse gerekenin yapılması hususunda yetkililere talimat verdi.
Vali Atik daha sonra Kurtalan İlçe Jandarma Komutanlığını ziyaret ederek, ilçede yürütülen asayiş ve güvenlik konuları ile ilgili bilgi aldı.
Vali Atik’in ziyaret programına, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Kemal Benek, İl Emniyet Müdür Vekili Saruhan Kızılay, daire müdürleri ve bazı STK temsilcileri eşlik etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Otomobil köprüde asılı kaldı
Otomobil köprüde asılı kaldı
Kilis’te Lale devri
Kilis’te Lale devri
doğudan haber, talha onur turkey haberleri, talha onur haber181.com haberleri, talha onur talha onur kimdir, talha onur diyarbakır marka tescil malatya solucan gübresi solucan gübresi, solucan gübresi satışı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi