Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.

Büyükşehir Güreş turnuvasının birincileri belli oldu

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, tarafından düzenlenen Güreş turnuvasının birincileri belli oldu..

Büyükşehir Güreş turnuvasının birincileri belli oldu
Büyükşehir Güreş turnuvasının birincileri belli oldu
Advert

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, tarafından düzenlenen Güreş turnuvasının birincileri belli oldu.
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği ve 2 gün süren müsabakalarda 26-30 kiloda Hürol Çankaya,38 kiloda Onur Cesur, 42 kiloda Mehmet Karadaş, 46 kiloda Z. Abidin Oturakçı, 34 kiloda Eyyüp Turan, 55 kiloda Bünyamin Öncel, 60 kiloda Mehmet Demir, 51 kiloda Fatih Koyunlu, 71 kiloda Ömer Dedeoğlu, 76 kiloda Resul Uşak ve 85 kiloda Yunus Akbaş birinci gelerek kupa sahibi oldu. Şanlıurfa Endüstri Meslek Lisesi spor salonunda gerçekleşen müsabaka 5 güreş kulübü ve 178 sporcu katılarak, 12 sıklette yarıştı.
Gerçekleştirilen müsabakayı seyircilerle birlikte izleyen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çifti, "Türkiye’nin en genç nüfusuna sahip Şanlıurfa’mızda spor turnuvalarını geliştirerek, gençlerimizi yeteneklerine göre branşlara ayırıyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak güreş, judo, taekwondo ve sporun her dalında Şanlıurfa’mızı merkez yapmak için çalışıyoruz. Yeter ki çalışalım, çalıştıralım ve bu genç yeteneklerimize güvenelim. Her yarışmada olduğu gibi kaybeden ve kazanan olacak. Biz güreş sporunu sevdik. Ben basketbolcuyum ama güreşi de çok sevdim. Ata sporumuz, gerçekten güzel bir spor dalıdır. Şanlıurfa’da 2 buçuk yılda Balkan - Türkiye şampiyonasında dereceye giren çocuklarımız oldu. Siz yeter ki isteyin biz her zaman yanınızda oluruz. Spor turnuvasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum’’ dedi.
Gerçekleştirilen karşılaşmanın ardından Başkan Nihat Çiftçi, dereceye giren sporcuları tebrik ederek kuplarını takdim etti.
Öte yandan Büyükşehir Belediyesi olarak geçtiğimiz günlerde başlatılan spor turnuvaları kapsamında, ilk olarak futbol müsabakaları gerçekleştirilirken, bugünde güreş müsabakaları yapıldı. Müsabakalar ilerleyen günlerde futbol, basketbol, voleybol, taekwondo, judo, hentbol, atletizm ve karakucak branşları ile devam edecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Otomobil köprüde asılı kaldı
Otomobil köprüde asılı kaldı
Kilis’te Lale devri
Kilis’te Lale devri
doğudan haber, talha onur turkey haberleri, talha onur haber181.com haberleri, talha onur talha onur kimdir, talha onur diyarbakır marka tescil malatya solucan gübresi solucan gübresi, solucan gübresi satışı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi