Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.

(Özel Haber) Şanlıurfalı kuşçular havada kapıştı

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde kuş tutkunları, bir araya gelerek yüzlerce güvercini gökyüzüne saldı. ’Kuş döküşü’ adı verilen etkinlikte birbirine karışan kuşlar kimin çatısına konarsa onun olurken, güvercinini kaptıranlar ise herhangi bir hak talebinde bulunamıyor..

(Özel Haber) Şanlıurfalı kuşçular havada kapıştı
(Özel Haber) Şanlıurfalı kuşçular havada kapıştı
Advert

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde kuş tutkunları, bir araya gelerek yüzlerce güvercini gökyüzüne saldı. ’Kuş döküşü’ adı verilen etkinlikte birbirine karışan kuşlar kimin çatısına konarsa onun olurken, güvercinini kaptıranlar ise herhangi bir hak talebinde bulunamıyor.
Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde bir araya gelen güvercin severler, bölgede kuş döküşü olarak adlandırılan etkinlikte yüzlerce güvercini gökyüzüne saldı. Güvercinler karton kutu ve kafesler içerisinde boş alana getirildi. Burada yan yana dizilen kutu ve kafeslerdeki güvercinler, aynı anda salındı. Gökyüzüne yükselen güvercinler renkli görüntüler ortaya çıkarttı. Etkiliğin amacının güvercinlerin sadakatini ölçmek olduğu belirtildi.

Çatıya konan güvercinler ev sahibinin oluyor
Gökyüzünde toplu halde uçan güvercinler, daha sonra evlerinin yolunu tutuyor. Çatıya konan güvercinlerin arasında başkasına ait kuşlar varsa ev sahibinin oluyor. Güvercinini başkasına kaptıranlar ise herhangi bir hak talebinde bulunamıyor.
Diğer adı ise ’karışma’ olan ’kuş döküşü’nün Suruç ilçe merkezi ile Aligör kırsal Mahallesi’ndeki güvercin severler arasında yapıldığı belirtildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Otomobil köprüde asılı kaldı
Otomobil köprüde asılı kaldı
Kilis’te Lale devri
Kilis’te Lale devri
doğudan haber, talha onur turkey haberleri, talha onur haber181.com haberleri, talha onur talha onur kimdir, talha onur diyarbakır marka tescil malatya solucan gübresi solucan gübresi, solucan gübresi satışı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi