Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Advert

Tatvan’ın TEOG başarısı

Bitlis’in Tatvan ilçesi, Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş Sınavı’nda (TEOG) 58,68’lik puan ortalamasıyla il birincisi olurken aynı zamanda ülke ortalamasını yakaladı..

Tatvan’ın TEOG başarısı
Tatvan’ın TEOG başarısı
Advert

Bitlis’in Tatvan ilçesi, Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş Sınavı’nda (TEOG) 58,68’lik puan ortalamasıyla il birincisi olurken aynı zamanda ülke ortalamasını yakaladı.
Konuyla ilgili gazetecilere açıklamada bulunan Tatvan İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Yüzer, elde edilen başarının ekip işi olduğunu belirterek, eğitim alanında önemli başarılar yakaladıklarını ifade etti. TEOG birinci dönem sınavında, Türkiye‘nin 58,68’lik puan ortalamasını yakalamanın gururu içinde olduklarını kaydeden Yüzer, "Geçen yıl TEOG birinci dönem sınavında 55,03’lük puan ortalamasıyla il birincisi olan ilçemiz, bu yılda 58,68 puan ortalamasıyla yine il birincisi olmayı başardı. Aynı zamanda 58,68 olan Türkiye puan ortalamasını da yakalamış olduk. Bu başarı bizi çok mutlu etti. Bu başarıyı elde edebilmek için sıkı çalışma temposu içinde olan tüm eğitimci ve idareci arkadaşlarımıza, duyarlı velilerimize ve derslerine sıkıca sarılan öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi.
Sınava Tatvan’dan 752 öğrencinin katıldığını ifade eden Yüzer, “Bu öğrencilerimizin başarısını, sevincini ve gururunu hep birlikte yaşıyoruz. İlçemizdeki öğrencilerin durumlarını aralıksız takip ederek, eğitimdeki başarılarını arttırmak ve disiplinli bir çalışma sergilemenin sonucu olarak mevcut başarımızı arttırmış olduk" ifadelerini kullandı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diyarbakır’ın Lice, Kulp ve Silvan ilçelerindeki sokağa çıkma yasağı kaldırıldı
Diyarbakır’ın Lice, Kulp ve Silvan ilçelerindeki sokağa çıkma yasağı kaldırıldı
Diyarbekirspor’a para cezası verildi
Diyarbekirspor’a para cezası verildi
diyarbakır marka tescil malatya solucan gübresi solucan gübresi, solucan gübresi satışı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi