Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.

Dicle Elektrik geleceğin şebekesi için çalışıyor

Sorumluluk bölgesindeki Şanlıurfa’da bu yıl için 95 milyon liralık yatırım gerçekleştirmeyi planlayan Dicle Elektrik, şebeke iyileştirmelerinin yanında kayıt dışı kullanımının da önün geçmeyi sürdürüyor..

Dicle Elektrik geleceğin şebekesi için çalışıyor
Dicle Elektrik geleceğin şebekesi için çalışıyor
Advert

Sorumluluk bölgesindeki Şanlıurfa’da bu yıl için 95 milyon liralık yatırım gerçekleştirmeyi planlayan Dicle Elektrik, şebeke iyileştirmelerinin yanında kayıt dışı kullanımının da önün geçmeyi sürdürüyor.
Özelleştirmeden bu yana dağıtım bölgesinde 1 milyar 200 milyon liralık yatırım gerçekleştiren Dicle Elektrik, müşterilerine daha kaliteli ve kesintisiz enerji verme hedefine adım adım yaklaşıyor. Sorumluluk bölgesinde 6 il bulunan enerji şirketinin 2018 yılı yatırım planında 95 milyon lira ile en büyük payı Şanlıurfa alıyor. Dicle Elektrik Dağıtım, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK) hizmet kalitesi yönetmeliği çerçevesinde 2018 yılında 400 milyon liralık yatırım gerçekleştirmeyi planlıyor. Bu rakam, her yıl zorunlu olarak gerçekleştirilmesi istenen yatırım tutarının ise iki katı.
“2 bin 500 KVA gücünde trafo tesis edildi”
Yatırımları ile Şanlıurfa’ya değer katmaya devam eden Dicle Elektrik Dağıtım tarafından bu yıl içerisinde merkez Haliliye, Karaköprü ve Eyyübiye ilçelerinde toplam 2.500 KVA ilave trafo tesis edildi. Mevcut dağıtım trafolarında güç artırımına gidilirken, kent genelinde havai hatların yer altına alınması, ilave trafo binası tesisi ve mevcut trafo binası yenileme çalışmaları ve kayıt dışını önleyecek panoların montajı ise devam ediyor. Şanlıurfa’nın Atakent, Doğukent, İpekyol, Hayati Harrani, Hacı Bayram ve Eyyüpkent mahallelerinde şirketin Ar-Ge merkezinde geliştirilen Alçak Gerilim Sayaç Otomasyon Panosu (ASOP) ile Direk Üstü Sayaç Otomasyon Panosu (DÜSOP) montajları sürdürüyor.
Söz konusu panoların yerleştirildiği mahallelerde aşırı yükten kaynaklı arızalar ve buna bağlı kesintilerde kayda değer azalma yaşanırken, bu durum da müşteri memnuniyetini her geçen gün daha da artırıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hakkari’deki öğrenci pansiyonları dezenfekte edildi
Hakkari’deki öğrenci pansiyonları dezenfekte edildi
Pamuk yüklü kamyon devrildi: 1 yaralı
Pamuk yüklü kamyon devrildi: 1 yaralı
doğudan haber, talha onur turkey haberleri, talha onur haber181.com haberleri, talha onur talha onur kimdir, talha onur diyarbakır marka tescil malatya solucan gübresi solucan gübresi, solucan gübresi satışı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi