Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.

Çermik’te Kut’ül Amare tiyatro oyunu sahnelendi

Diyarbakır’da Kültür ve Sosyal Belediyecilik kapsamında öğrencilere tiyatro beğenisini aşılayan Çermik Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen tiyatro etkinliği öğrencilerin büyük beğenisini topladı. Demet Sönmez, M. Akif Yıldız tarafından yazılan ve Toygun Ateş tarafından yönetilen Karşıyaka Sanat Merkezi oyuncuları tarafından sahnelenen, Kut’ül Amare zaferini anlatan ‘Kut’ül Amare-Telgrafhane 1916’ adlı tiyatro oyunu, üç seans olarak sahnelendi..

Çermik’te Kut’ül Amare tiyatro oyunu sahnelendi
Çermik’te Kut’ül Amare tiyatro oyunu sahnelendi
Advert

Diyarbakır’da Kültür ve Sosyal Belediyecilik kapsamında öğrencilere tiyatro beğenisini aşılayan Çermik Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen tiyatro etkinliği öğrencilerin büyük beğenisini topladı. Demet Sönmez, M. Akif Yıldız tarafından yazılan ve Toygun Ateş tarafından yönetilen Karşıyaka Sanat Merkezi oyuncuları tarafından sahnelenen, Kut’ül Amare zaferini anlatan ‘Kut’ül Amare-Telgrafhane 1916’ adlı tiyatro oyunu, üç seans olarak sahnelendi.
Osmanlı’nın Irak cephesinde İngiliz kuvvetlerini yenilgiye uğrattığı Küt’ul Amare Zaferi’nin tiyatro gösterisi, Diyarbakır’ın Çermik Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Çermik Anadolu Lisesi konferans salonunda sahnelendi. Programa, Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan, öğrenciler ve öğretmenlerde katıldı. Kültür ve Sosyal Belediyecilik kapsamında öğrencilere tiyatro sevgisi aşılayan Çermik Belediyesi düzenlediği tiyatro etkinliğiyle öğrencilerin büyük beğenisini topladı.
Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu Kut’ül Amare savaşının Türk savaş tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi’nden sonra ikinci büyük zafer günü olduğunu söyledi. Kut’ül Amare Zaferini kutlamak ve vatan için canlarını feda eden şehitleri saygı ile anmak için toplandıklarını dile getiren Başkan Karamehmetoğlu, “Türk sabrının İngiliz inadını kırdığı birinci zaferi Çanakkale’de, ikinci zaferi Kut’ül Amare Zaferidir” dedi.
Öğrenciler tarafından büyük bir ilgiyle izlenen tiyatro oyununda, Osmanlı İmparatorluğu ordusunun son zaferi, Çanakkale’den sonra kazandığı eşsiz zafer Kut’ül Amare anlatıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hakkari’deki öğrenci pansiyonları dezenfekte edildi
Hakkari’deki öğrenci pansiyonları dezenfekte edildi
Pamuk yüklü kamyon devrildi: 1 yaralı
Pamuk yüklü kamyon devrildi: 1 yaralı
doğudan haber, talha onur turkey haberleri, talha onur haber181.com haberleri, talha onur talha onur kimdir, talha onur diyarbakır marka tescil malatya solucan gübresi solucan gübresi, solucan gübresi satışı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi