Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Advert
Advert

Köy kadınlarının ayağına sağlık götürüldü

Mardin’in Kızıltepe ilçesi Sevimli köyünde kadınların ayağına sağlık hizmetleri götürüldü..

Köy kadınlarının ayağına sağlık götürüldü
Köy kadınlarının ayağına sağlık götürüldü
Advert

Mardin’in Kızıltepe ilçesi Sevimli köyünde kadınların ayağına sağlık hizmetleri götürüldü.
Lider kadın Derneği ve KETEM iş birliği ile köy kadınlarına meme ve rahim ağzı kanseri bilgilendirme faaliyeti yapıldı. Sevimli köyü taziye evinde toplanan kadınlara ikramlarda bulunulurken, köy kadınlarına çiçek hediye edildi. Kadınlar, sinevizyon ile sunum yapılarak verilen sağlık bilgilerini can kulağı ile dinledi. Lider kadın Derneği ve KETEM işbirliğinde gezici sağlık aracı; iletişim sorumlusu, saha çalışanları, psikologlarla beraber kadınlarına meme ve rahim ağzı kanseri ile ilgili bilgi vermek üzere Kızıltepe’ye bağlı Sevimli köyüne gitti. Erken teşhis hayat kurtarır diyen Lider Kadın Derneği Başkanı Leyla Onur Yanar, "Kızıltepe Çiftçiler Derneği Başkanı ve Sevimli köy Muhtarı Mikail Erbeyi’nin talebi üzerine köy kadınlarına yönelik meme kanseri ve rahim ağzı kanseri ile ilgili bilgilendirme faaliyeti yaptık. Aynı zamanda bilgilendirme faaliyetinden sonra KETEM’in gezici mobil hizmet ekibi ile köy kadınlarının rahim smear testi alındı. Sevimli köyündeki kadınlar bizi çok güler yüzle karşıladı. Kadınlar düzenlemiş olduğumuz bu faaliyeti çok ilgi ile dinledi. Bu organizasyonu düzenlediği için Çiftçiler Derneği Başkanı ve köy muhtarı Erbeyi’ye de teşekkür ediyoruz" dedi.
Bilgi almak için gelen köy kadınları ise böyle çalışmaların kadınlar açısından çok iyi olduğunu söyledi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şemdinli kırsalında mühimmat ele geçirildi
Şemdinli kırsalında mühimmat ele geçirildi
Yüksekova kırsalında mühimmat ele geçirildi
Yüksekova kırsalında mühimmat ele geçirildi
diyarbakir evden eve diyarbakır evden eve diyarbakir Nakliyat evden eve diyarbakır Nakliyat şehirlerarası nakliyat diyarbakir evden eve diyarbakır evden eve diyarbakir Nakliyat evden eve diyarbakır Nakliyat şehirlerarası nakliyat diyarbakır web tasarım