Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Advert
Advert

Bağ-Kur borçlarının kapatılması çiftçileri sevindirdi

Kızıltepe Çiftçiler Derneği Başkanı Mikail Erbeyi, Ziraat Bankasının Bağ-Kur borçlarını kapatmasının çiftçilere rahat bir nefes aldırdığını söyledi..

Bağ-Kur borçlarının kapatılması çiftçileri sevindirdi
Bağ-Kur borçlarının kapatılması çiftçileri sevindirdi
Advert

Kızıltepe Çiftçiler Derneği Başkanı Mikail Erbeyi, Ziraat Bankasının Bağ-Kur borçlarını kapatmasının çiftçilere rahat bir nefes aldırdığını söyledi.
Ziraat Bankasının Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile imzalanan protokol kapsamında Bağ-Kur’dan hizmet süresini doldurmuş, emekli olabilecek ancak pirim borcu nedeniyle aylık alamayan vatandaşların borçları kapatılarak maaş bağlanması sağlanacağı belirtildi. Bağlanan maaş üzerinden 48 ay taksitle borcun kredilendirileceği bildirildi. Protokol süresinin 01 Mart 2018 itibariyle başladığı ve 2 ay süreyle devam edeceği belirtildi.
Kızıltepe Çiftçiler Derneği Başkanı Mikail Erbeyi, bu durumun çiftçilerin yüzünü güldürdüğünü söyledi. Erbeyi, "Bugünden itibaren Bağ-Kur kaydı bulunan tüm vatandaşlarımızın emeklilik zamanı gelip de borcu olan ve ödeme zorluğu çeken vatandaşlarımıza Ziraat Bankası bir kampanya başlatmıştır. Kampanya süresi iki aydır. Emekli olmak isteyen vatandaşlarımız ziraat bankası şubelerine baş vursunlar. Emekli olduktan sonra maaş bağlandığı zaman taksitli bir şekilde maaşlarından kesinti yapılıyor. O şekilde banka borcunu da tahsil etmiş oluyor. Tüm çiftçilerimize esnafımıza, vatandaşlarımıza hayırlı olsun. Nisan sonunda başvurular sona eriyor. Kimse bu kampanyayı kaçırmasın" dedi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Batman’daki orman yangını kontrol altına alındı
Batman’daki orman yangını kontrol altına alındı
Çocukların kavgasına aileler karıştı: 4 yaralı
Çocukların kavgasına aileler karıştı: 4 yaralı
diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği mardin evden eve nakliyat şırnak evden eve nakliyat izmir evden eve nakliyat izmir balçova evden eve nakliyat mardin durhanlar turizm diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi