Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Advert

Şanlıurfa, sporda söz sahibi olacak

İstanbul ve Bulgaristan’da düzenlenen Atletizm şampiyonasında dereceye giren sporcular Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’yi ziyaret etti..

Şanlıurfa, sporda söz sahibi olacak
Şanlıurfa, sporda söz sahibi olacak
Advert

İstanbul ve Bulgaristan’da düzenlenen Atletizm şampiyonasında dereceye giren sporcular Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’yi ziyaret etti.
Şanlıurfa’da yaptırdığı spor tesisleriyle gençleri sporla buluşturan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, spor şehri olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Büyükşehir Belediyesi’nin gençlere kazandırdığı spor tesislerinde eğitim alan öğrenciler, bir çok dalda başarılara imza atarak derece aldı. Atletizm Federasyonu tarafından İstanbul’da düzenlenen Gençler Salon Türkiye Şampiyonasına Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü olarak katılan Şanlıurfalı Medine Ökte 800 metrede Türkiye birincisi, Halil Tekin ise 800 ve 1500 metrede şampiyon oldu. Atletizm’de Şanlıurfa’nın gururu olan Medine Ökte, Bulgaristan’ın Sofya kentinde düzenlenen şampiyonada ise rakiplerini geçerek Bulgaristan’da ülkemizi ve ilimizi temsil ederek balkan 3’ncüsü oldu
Çiftçi, "amacımız gençleri sporla buluşturmaktır"
Şanlıurfa’ya iki ödül birden kazandıran Medine Ökte ile Halil Tekin, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’yi ziyaret ederek, katkılarından dolayı teşekkür ettiler. Şanlıurfa’da gençlerin sporla buluşması için bir çok merkezi faaliyete geçirdiklerini ifade eden Nihat Çiftçi, "Şanlıurfa’da spora gönül vermiş olan çocuklarımız bireysel anlamda artık derece alıyorlar. Bulgaristan’da yapılan Atletizm yarışmasında 800 metrede Medine üçüncü olarak geldi. Yine İstanbul’da yapılan Türkiye koşusunda her ikisinin de birinciliği var. Spor şehri Şanlıurfa’da bu derecelerin alınması bizler için çok önemli ve her zaman gençlerimize ve çocuklarımıza yatırım yapmamız lazım. Her iki sporcumuzda yetenekli ve onlara güveniyoruz. Sporcularımız çok önemli başarılara imza atıyorlar. Şehrin sorumlu kişileri olarak alt yapının güçlenmesi için tüm imkanları onlar için seferber ediyoruz. Sonuç vermeleri güzel ve kazanan Şanlıurfa oluyor. Tüm gençlerimize ve çocuklarımıza örnek olacaklar. Daha bir çok başarıda Şanlıurfa’nın bayrağını her zaman dalgalandıracaklar. Her uluslararası müsabakalarda bu defa Milli marşımızla ay yıldızlı bayrağımızla çıkmaları gurur verici bir olaydır" dedi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hakkari kırsalında silah ve patlayıcı bulundu
Hakkari kırsalında silah ve patlayıcı bulundu
Hakkari’de 2 köy ile 6 mezra yolu ulaşıma kapandı
Hakkari’de 2 köy ile 6 mezra yolu ulaşıma kapandı
diyarbakır marka tescil malatya solucan gübresi solucan gübresi, solucan gübresi satışı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi