Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Advert

Diyarbakır’da ‘Kadına Şiddet’ temalı fotoğraf sergisi açıldı

Diyarbakır’da kadın fotoğrafçılar tarafından ‘Kadına Şiddet’ temalı fotoğraf sergisi açıldı. Sergi öncesi sunum ve söyleyiş yapıldı ardından kadın fotoğrafçılara plaket ve katılımcı belgesi verildi..

Diyarbakır’da ‘Kadına Şiddet’ temalı fotoğraf sergisi açıldı
Diyarbakır’da ‘Kadına Şiddet’ temalı fotoğraf sergisi açıldı
Advert

Diyarbakır’da kadın fotoğrafçılar tarafından ‘Kadına Şiddet’ temalı fotoğraf sergisi açıldı. Sergi öncesi sunum ve söyleyiş yapıldı ardından kadın fotoğrafçılara plaket ve katılımcı belgesi verildi.
Diyarbakır Fotono21 Fotoğraf Derneği tarafından bu yıl 2’incisi düzenlenen ‘Kadın Fotoğrafçılar Buluşuyor’ etkinliği Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonunda yapıldı. Fotoğraf derneği üyesi 8 kadın fotoğrafçı ve Diyarbakır’dan katılan 3 kadın fotoğrafçı kendi kadrajlarından hayatın anlarını perdeye yansıttı. Açılış konuşmasını yapan Diyarbakır Fotono21 Fotoğraf Derneği Başkanı Mehmet Kılıçoğlu 4 yıl sürmesi planlanan kadın fotoğrafçılar buluşmasının 2’incisini yapmaktan duydukları mutluluğu dile getirdi. Kılıçoğlu, “Kadınlar yaşamın her alanında olduğu gibi sanatta da söz sahibi olduklarını gösteriyorlar. Onları takip ediyor ve onlarla öğreniyoruz” dedi.
Sunum ve söyleşi etkinliği Helin Paçal ve Selva İzci’nin ortak hazırladıkları ‘Sur içinden yaşamlar’, Elif Ceylan ve Sultan Başeğmez’in ortak hazırladıkları ‘Hayatın içinden’, Arzella Bektaş, Nurcan Cetinyamaç, Nilüfer Şimşek, Mevlüde Acar, Melek kaya Jiyan Tüt, Hicran Kılıçoğlu sergi sunumlarını yaptı. Sunum ve söyleşi etkinliğinden sonra kadın fotoğrafçılara katılım sertifikaları takdim edildi. Fotono21 Fotoğraf Derneğinin, kendi üyeleri arasında düzenlemiş olduğu fotoğraf yarışmasında derece alan fotoğrafçılardan yarışmada birinci olan Arzella Bektaş, ikinci olan Mehmet Serdar Kaya, üçüncü olan Ali Düzdemir ve mansiyon alan Mesut Bektaş’a plaketleri verildi.
Sunum ve söyleş etkinliği sonrasında Fotono21 Fotoğraf Derneğince hazırlanan ‘Kadına Şiddet’ temalı fotoğraf sergisi açılışı yapıldı. Açılışa Siverek Fotoğraf Derneği Başkanı İlhan Çelik, Diyarbakır iş kadını Emel Özyaramış, Prof. Dr. Adnan Ceviz, Tigris Bisiklet ve Özel Sporcular Kulübü Başkanı Ali Alioğlu ve davetlilerin katılımıyla açılış yapıldı. Uzun soluklu bir proje sonucunda üretilmiş olan fotoğraflardan 13 tanesinin sergilendiği sergi sonrası ikramlar ile etkinlik tamamlandı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Altın toprak ödülleri sahiplerini buldu
Altın toprak ödülleri sahiplerini buldu
Diyarbakır’ın Lice, Kulp ve Silvan ilçelerindeki sokağa çıkma yasağı kaldırıldı
Diyarbakır’ın Lice, Kulp ve Silvan ilçelerindeki sokağa çıkma yasağı kaldırıldı
diyarbakır marka tescil malatya solucan gübresi solucan gübresi, solucan gübresi satışı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi