Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Advert

Hani Belediyesi müzik aletleri kursu açtı

Diyarbakır’ın Hani İlçe Belediyesi tarafından, Necip Fazıl Kısakürek Gençlik, Kültür ve Sanat Merkezinde kursiyer öğrencilere yönelik Buhurizade Mustafa Itri müzik atölyesi oluşturuldu..

Hani Belediyesi müzik aletleri kursu açtı
Hani Belediyesi müzik aletleri kursu açtı
Advert

Diyarbakır’ın Hani İlçe Belediyesi tarafından, Necip Fazıl Kısakürek Gençlik, Kültür ve Sanat Merkezinde kursiyer öğrencilere yönelik Buhurizade Mustafa Itri müzik atölyesi oluşturuldu.
Hani Kaymakamı ve Belediye Başkanı Şaban Arda Yazıcı, belediye olarak 17 aylık görev süresi sonucunda kurmuş oldukları tesisler altyapısı bünyesinde, ilçede çok yoğun bir şekilde spor, kültür ve sanat etkinlikleri düzenlenmesine aracılık ettiklerini söyledi. Yazıcı, "Biz bu etkinliklere gerek Hani Kaymakamlığı gerekse Hani Belediyesi olarak her zaman destek veriyoruz. Hani Belediyesi Necip Fazıl Kısakürek Gençlik, Kültür ve Sanat Merkezimizde çocuklarımıza ve gençlerimize yönelik çeşitli kültür, spor ve sanat etkinlikleri düzenliyoruz. Hani tarihinde ilk defa belediye çalışmalarıyla ilçemizin sosyal hayatına, spor, kültür ve sanatına katkıda bulunmaya başladık. Sanatsal kurslara 4 ayrı dalda ilk etapta 300 kişinin başvurması bizleri son derece sevindirdi" dedi.
Başkan Yazıcı, Hani Belediyesi ve Hani Kaymakamlığı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile ilk etapta ses eğitimi, gitar, bağlama, keman, bateri ve piyano kursları açıp,açılan bu kurslara okullarda görev yapan 4 müzik öğretmeninin görevlendirildiğini söyledi. 6 ay süreli açılan kurslarda başarı gösteren kursiyerlere kurs bitirme belgesi verilirken, gençlerin aldıkları müzik eğitimlerini daha da ileriye taşıya bilmeleri için Hani Belediyesi bünyesinde geçlere yönelik hizmet veren Necip Fazıl Kısakürek Gençlik Kültür ve Sanat Merkezinde sanatsal faaliyetlerin arttırılacağı belirtildi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Altın toprak ödülleri sahiplerini buldu
Altın toprak ödülleri sahiplerini buldu
Diyarbakır’ın Lice, Kulp ve Silvan ilçelerindeki sokağa çıkma yasağı kaldırıldı
Diyarbakır’ın Lice, Kulp ve Silvan ilçelerindeki sokağa çıkma yasağı kaldırıldı
diyarbakır marka tescil malatya solucan gübresi solucan gübresi, solucan gübresi satışı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi