Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Advert

Mehmetçiğin şehadetini anlatan tiyatro oyunu duygulandırdı

Haliliye Belediyesi Tiyatro Grubu tarafından gösterimi yapılan Hidayet Sayın’ın yazdığı “Yıldızlar Yağıyordu Üstüme” adlı oyun, vatandaşların büyük beğenisini topladı. İki askerin şehadetini anlatan ve izleyenleri duygulandıran oyunun ardından konuşma yapan Başkan Fevzi Demirkol, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yürütülen terör operasyonlarına da değinerek, “Şehitlerimizin ne için şehit olduklarının sebebini anlamak, anlatmak, onları unutmamak ve unutturmamak da bizim vazifemizdir” dedi..

Mehmetçiğin şehadetini anlatan tiyatro oyunu duygulandırdı
Mehmetçiğin şehadetini anlatan tiyatro oyunu duygulandırdı
Advert

Haliliye Belediyesi Tiyatro Grubu tarafından gösterimi yapılan Hidayet Sayın’ın yazdığı “Yıldızlar Yağıyordu Üstüme” adlı oyun, vatandaşların büyük beğenisini topladı. İki askerin şehadetini anlatan ve izleyenleri duygulandıran oyunun ardından konuşma yapan Başkan Fevzi Demirkol, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yürütülen terör operasyonlarına da değinerek, “Şehitlerimizin ne için şehit olduklarının sebebini anlamak, anlatmak, onları unutmamak ve unutturmamak da bizim vazifemizdir” dedi.
Haliliye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren tiyatro grubu, Hidayet Sayın’ın yazdığı, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Kadir Kırıcı’nın yönettiği “Yıldızlar Yağıyordu Üstüme” adlı oyununu Milli Eğitim Konferans Salonunda sergiledi. Tiyatro gösterimine Başkan Fevzi Demirkol, eşi Adile Demirkol, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Tevfik Koçer, Başkan Yardımcıları Aysel Göncü, Hacı Kanduza ve Mehmet Selim Polatkan, belediye meclis üyeleri, kurum amirleri ile sanatsever vatandaşlar katıldı. Sınır hattında nöbet tutan iki askerin hikayesini ve sonunda şehadet şerbetini içmelerini anlatan oyun, izleyenleri duygulandırdı. Haliliye Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren tiyatro kursunda aldıkları eğitimle sahne alan oyuncular, oyunun sonunda izleyiciler tarafından ayakta alkışlandı.
Oyun sonunda konuşma yapan Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Kadir Kırıcı, “Verilen eğitimler sonunda gençlerin neler yaptıklarını, oynadıkları oyunla gördük. Bu nedenle en büyük yatırım insana, gençlere yapılan yatırımdır” dedi.

“Cenab-ı Hak kahraman Mehmetçiğimizi her zaman galip ve muzaffer eylesin”
Belediye Başkanı Fevzi Demirkol da, konuşmasında güncel olaylara değinilerek, sahnelenen oyundan dolayı tiyatro ekibini kutladı. Afrin’de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı’nda görevli tüm askerlere dua eden Demirkol, “Bu güzel oyunu sahneledikleri için Haliliye Belediyemizin tiyatro ekibini sizler adına tebrik ediyorum. Suriye topraklarında devletimizi kuşatmak, bekasına son vermek, istiklalini sona erdirmek üzere yuvalanmış terör yuvalarına, emperyalist ülkeler tarafından sahnelenmiş oyunların piyonlarına karşı Türk Silahlı Kuvvetlerinin, kahraman ordumuzun, peygamber ocağı ordumuzun şu anda sergilemiş olduğu Zeytin Dalı Harekatı’na katılan askerlerimizi Cenab-ı Hak muhafaza eylesin diyorum. Allah ordumuzu her zaman havada, karada, denizde her zaman ve her yerde galip ve muzaffer eylesin. Oradaki harekatı anlatmak lazım. Cenab-ı Hak oradaki kahraman Mehmetçiğimizi her zaman galip ve muzaffer eylesin. Onları muhafaza eylesin. Bu arada, temennimiz hiç olmaması, bu uğurda vatanı, milleti, devleti için şehit düşmüş tüm şehitlerimize Cenab-ı Hak şefkatiyle muamele eylesin. Allah onların şehadetini kabul eylesin, o şehitlerimizin şefaatinden bizi mahrum eylemesin. Bu şehitlerimizin ne için şehit olduklarının sebebini anlamak, anlatmak, onları unutmamak ve unutturmamak da bizim vazifemizdir” şeklinde konuştu.
Başkan Demirkol, Arif Nihat Asya’nın Bayrak şiirinden alıntı yapıp, ‘Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü. Kız kardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü. Işık ışık, dalga dalga bayrağım. Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım’ diyerek, "Bayrağımızı dünyanın en yüksek tepelerine dikmek azmi ve gayreti içerisinde olalım" şeklinde sözlerini sonlandırdı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hakkari kırsalında silah ve patlayıcı bulundu
Hakkari kırsalında silah ve patlayıcı bulundu
Hakkari’de 2 köy ile 6 mezra yolu ulaşıma kapandı
Hakkari’de 2 köy ile 6 mezra yolu ulaşıma kapandı
diyarbakır marka tescil malatya solucan gübresi solucan gübresi, solucan gübresi satışı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi