Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Advert

Lise Öğrencilerinden ″Engel Kusur Değildir″ programı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bir gurup lise öğrencisi, sosyal sorumluluk projesi kapsamında, engelli vatandaşlara daha fazla dikkat çekmek amacıyla bir program hazırladı..

Lise Öğrencilerinden ″Engel Kusur Değildir″ programı
Lise Öğrencilerinden ″Engel Kusur Değildir″ programı
Advert

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bir gurup lise öğrencisi, sosyal sorumluluk projesi kapsamında, engelli vatandaşlara daha fazla dikkat çekmek amacıyla bir program hazırladı.
Siverek Karacadağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 3. Sınıf öğrencilerinin gerçekleştirdiği program, okul konferans salonunda yapıldı. Açılış konuşmaları ardından, engelli vatandaşların, duyarsız kişiler yüzünden karşılaştıkları zorlukların anlatıldığı slayt gösterimi yapıldı. Gösterimde bazı engelli öğrencilerin hayat hikayeleri de duygusal anlar yaşattı. Programda öğrenciler tarafından hazırlanan şiir ve vücut diliyle söylenen şiirler de okundu. Program organizasyonundan sorumlu Lise 3. Sınıf öğrencisi Safiye Nur Aymelek, "Amaçlarının toplum içerinde engelli vatandaşlara daha fazla dikkat çekmek olduğunu’ belirterek, "Öğrenciler olarak engelli vatandaşların sorunlarını gündeme getirmek ve toplum içerisinde duyarlılığı geliştirmek amacıyla böyle bir program tertipledik. Şunun bilinci insanlarda oluşması gerekli, aslında her insan bir engelli adayıdır. Engel sadece fizikte değil, fizikte veya bedende engel olabilir ama bu başarılı olamayacağı anlamına gelmez, çok sayıda engelli olup, büyük başarılar elde eden insanlar vardır. Buradan engelli kardeşlerime şunu söylemek istiyorum; vücudunuz da ki engelleri kendinize dert edinmeyin, başaramayacağınız hiçbir şey yoktur, muhakkak herkesin bir kusuru ve engeli vardır, önemli olan hayatta bunları aşmaktır” dedi.
Öğrencilerin duyarlılığından dolayı kendilerine teşekkür eden Siverek Engelliler Derneği Başkanı Feridun Şenateş, "Gönüllü olarak kız kardeşlerimiz bizim için çok güzel bir program tertiplediler. Bu programda gerek görme engellileri, gerekse diğer engellilerin karşılaştıkları sorunları yaptıkları slayt gösterisiyle, bir farkındanlık gerçekleştirdiler. Genç yaşta böyle duyarlı olmaları bizi onurlandırdı, tekrardan tüm öğrencilere teşekkür ediyorum” diye sözlerini ifade etti
Bir saat süren programa öğrenciler, velileri, öğretmenler ile çok sayıda engelli vatandaş katıldı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bingöl’de çatı yangını
Bingöl’de çatı yangını
Dicle Barajı’na yeni kapak yerleştiriliyor
Dicle Barajı’na yeni kapak yerleştiriliyor
diyarbakır marka tescil malatya solucan gübresi solucan gübresi, solucan gübresi satışı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi