Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.

Dicle ilçesine 3 milyon liralık elektrik yatırımı

Dicle Elektrik Dağıtım tarafından Diyarbakır’ın Dicle ilçesindeki elektrik şebekesi, 3 milyon liralık harcama ile yerin altına alındı. Yeni trafoların kurulduğu, mevcutların ise elden geçirilerek kurulu gücün yüzde 50 oranında artırıldığı çalışma, ilçe halkı tarafından büyük memnuniyetle karşılandı..

Dicle ilçesine 3 milyon liralık elektrik yatırımı
Dicle ilçesine 3 milyon liralık elektrik yatırımı
Advert

Dicle Elektrik Dağıtım tarafından Diyarbakır’ın Dicle ilçesindeki elektrik şebekesi, 3 milyon liralık harcama ile yerin altına alındı. Yeni trafoların kurulduğu, mevcutların ise elden geçirilerek kurulu gücün yüzde 50 oranında artırıldığı çalışma, ilçe halkı tarafından büyük memnuniyetle karşılandı.
Dicle ilçesinde yüzde 50 oranında güç artışı sağlayan yeraltı şebekesinin yapımı sırasında 7 adet yeni beton köşk binası kurulurken, 4 trafo binasında bakım, onarım ve yenileme çalışması yapıldı. İlçede 6.770 KVA gücünde trafo tesis eden Dicle Elektrik Dağıtım Diyarbakır İl Müdürlüğü ekipleri, 100 adet aydınlatma direği, 15 kutu pano ve 141 alçak gerilim sayaç otomasyon panosunun montajını gerçekleştirdi. Enerji hatlarının yeraltına alınabilmesi için toplamda 30 bin metrenin üzerinde orta ve alçak gerilim yeraltı kablosu kullanılan tesiste, kayıt dışı kullanımı önlemek için de 7 bin metre abone kablosu kullanılarak sayaç ölçü devreleri yapı dışına taşındı. Eski şebekeden yaklaşık 150 ton direk sökümü gerçekleştirilerek, proje sonlandırıldı.

Dicleliler yatırımdan memnun
Diyarbakır il merkezinin yanı sıra ilçelerde de ciddi enerji yatırımları yaptıklarına dikkat çeken Dicle Elektrik Dağıtım İl Müdürü Uğur Yaka, Lice ilçesindeki aydınlatma yatırımının ardından bu kez Dicle ilçesinde 3 milyon liralık harcama ile şehir şebekesinin yenilendiğini söyledi. Tamamlanan yatırım çalışması ile ilçede yüzde 50 oranında güç artışı sağlandığını da ifade eden Yaka, “Bu sayede Dicle ilçemize çok daha kaliteli ve kesintisiz elektrik enerjisi verebiliyoruz. Bu yatırım sayesinde Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK) da talep ettiği gibi müşteri memnuniyetini daha üst seviyelere çıkardık. İlçe halkı yatırımdan duyduğu memnuniyeti her fırsatta dile getirmektedir. Şehir şebekelerindeki yenileme çalışmalarımız 2018’de artarak devam edecek” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hakkari’deki öğrenci pansiyonları dezenfekte edildi
Hakkari’deki öğrenci pansiyonları dezenfekte edildi
Pamuk yüklü kamyon devrildi: 1 yaralı
Pamuk yüklü kamyon devrildi: 1 yaralı
doğudan haber, talha onur turkey haberleri, talha onur haber181.com haberleri, talha onur talha onur kimdir, talha onur diyarbakır marka tescil malatya solucan gübresi solucan gübresi, solucan gübresi satışı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi