Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Advert

Aksu ailesine devlet sahip çıktı

Batman’da İhlas Haber Ajansı (İHA) aracılığıyla seslerini dünyaya duyuran ve okumak isteyen 4 çocukları bulunan engelli aileye devlet sahip çıktı. Aileyi ziyaret eden kamu kurumlarının yetkilileri, yardımlarda bulunup, ihtiyaçlarının karşılanacağını belirtti..

Aksu ailesine devlet sahip çıktı
Aksu ailesine devlet sahip çıktı
Advert

Batman’da İhlas Haber Ajansı (İHA) aracılığıyla seslerini dünyaya duyuran ve okumak isteyen 4 çocukları bulunan engelli aileye devlet sahip çıktı. Aileyi ziyaret eden kamu kurumlarının yetkilileri, yardımlarda bulunup, ihtiyaçlarının karşılanacağını belirtti.
Batman’da okumak isteyen engelli Abdullah ve Saliha Aksu’nun 4 çocuğunun çığlığı yetkilileri harekete geçirdi. İHA aracılığıyla seslerini duyuran aileyi, Batman Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü, Belediye Sosyal İşler Müdürlüğü ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) yetkilileri ziyaret etti.
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü yetkilisi Aydın Keklik sosyal inceleme görevlileri ile birlikte ziyaret ettiği ailenin okuyan çocuklarına kırtasiye ve giyim yardımında bulundu. Keklik, “Müdürlüğümüzün hizmetlerinden olan Sosyal Ekonomik Destek (SED) kapsamında ailemizi değerlendirdik. Bu konuda gerekli yardımı yapacağız. SYDV ve Batman Belediyesi Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü ile gerekli yazışmaları yaptık. Aile ile ilgili barınmadan diğer ihtiyaçlarına kadar çoğunu karşılamayı düşünüyoruz” dedi.

Evde akrep bulundu
Öte yandan, ailenin yetkililerce inceleme yapılan evlerinde akrep bulunması da yaşadıkları durumu gözler önüne serdi. Anne Saliha Aksu, “Havalar daha soğuk olmasına rağmen evde akrepler görülmeye başlandı. Korkudan kilimleri kaldıramıyorum yerden. Daha büyük akrepler çıkabilir” dedi.

“Bize sahip çıkacaklar”
Maddi zorluklar içerisinde yaşam mücadelesi veren engelli çiftin 8’inci sınıfa giden oğlu Şehmus Aksu, “Sosyal Politikalardan geldiler ve evimizi gördüler. Bize sahip çıkacaklar. Allah devletimizden razı olsun” diye konuştu.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Batman’da fuhuş operasyonu, 3 kişi yakalandı
Batman’da fuhuş operasyonu, 3 kişi yakalandı
Bingöl’de 2’si tuzaklanmış toplam 340 kilo patlayıcı ele geçirildi
Bingöl’de 2’si tuzaklanmış toplam 340 kilo patlayıcı ele geçirildi
diyarbakır marka tescil malatya solucan gübresi solucan gübresi, solucan gübresi satışı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi