Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Advert

Kulp’ta ‘Sıfır Atık Projesi’ ile ilgili bilgilendirme eğitimi

Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan tarafından himaye edilen "Sıfır Atık Projesi" hayata geçirildi..

Kulp’ta ‘Sıfır Atık Projesi’ ile ilgili bilgilendirme eğitimi
Kulp’ta ‘Sıfır Atık Projesi’ ile ilgili bilgilendirme eğitimi
Advert

Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan tarafından himaye edilen "Sıfır Atık Projesi" hayata geçirildi.
Kulp Belediyesi öncülüğünde ilçede başlatılan ve bütün resmi kurumların destekleyip yer aldığı “Sıfır Atık Projesi” ile ilgili eğitimler yapılarak proje kapsamında yer alan bütün okullara geri dönüşüm kutuları bırakıldı. Kulp Belediyesi öncülüğünde ilçede başlatılan “Sıfır Atık Projesi” ile ilgili bütün okullarda öğretmenler tarafında bilgilendirme eğitimleri verilerek konu ile alakalı slayt gösterimi sunuldu.
Proje kapsamında Barış ortaokulunda öğrencilere verilen eğitime katılan İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Kaya, “Değerli öğrenci kardeşlerim görüyorum ki projeye hepinizin duyarlılığı tamdır. Dünya üzerindeki kaynaklar sınırsız değildir. Doğal kaynaklar bizlere emanettir. Dünyadaki insan nüfusunun artışı ve teknolojinin gelişmesiyle birlikte doğal kaynaklarımız hızla tükeniyor. Bu kaynaklarımızı bilinçli bir şekilde tüketmemiz gerekmektedir. Geri dönüşüm yoluyla tekrar kullanabileceğimiz materyalleri çöpe atmak yerine, onları kıymetli birer hazine olarak görmeliyiz. Geleceğimize değer katma düşüncesiyle ‘Sıfır Atık Projesini’ Kulp Belediyesi ve bütün kurumların katılımıyla ilçemizde hayata geçirdik. Hedefimiz Kulp olarak iddialı olmak ve diğer katılımcılara örnek olmaktır. Projenin uygulanmasında bütün bireylerin etkin katılım sağlaması büyük önem arz etmektedir” dedi.
Proje İlçe Koordinatörü İhsan Bozkuş ise, “İlçemizde başlatmış olduğumuz proje ile ilgili çalışmalarımız hızla devam ediyor. Öncelikli olarak bütün öğrencilerimizin bu konuda eğitim ve sunumlarla bilgilendiren öğretmenlerimize, bütün kurumlardaki proje görevlilerine ve gönüllü vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bu projemizden çok verimli bir sonuç alabilmek için görev alan bütün arkadaşlarımızla yoğun bir şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz” diye konuştu.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Altın toprak ödülleri sahiplerini buldu
Altın toprak ödülleri sahiplerini buldu
Diyarbakır’ın Lice, Kulp ve Silvan ilçelerindeki sokağa çıkma yasağı kaldırıldı
Diyarbakır’ın Lice, Kulp ve Silvan ilçelerindeki sokağa çıkma yasağı kaldırıldı
diyarbakır marka tescil malatya solucan gübresi solucan gübresi, solucan gübresi satışı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi