Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Advert

Siirt’te kadınlara yönelik ahşap boyama kursu açıldı

İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun Hükmündeki Kararname (KHK) Siirt Belediyesine kayyum atanan Siirt Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın’ın girişimleriyle belediye bünyesinde kadınlara yönelik çeşitli kurslar açıldı..

Siirt’te kadınlara yönelik ahşap boyama kursu açıldı
Siirt’te kadınlara yönelik ahşap boyama kursu açıldı
Advert

İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun Hükmündeki Kararname (KHK) Siirt Belediyesine kayyum atanan Siirt Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın’ın girişimleriyle belediye bünyesinde kadınlara yönelik çeşitli kurslar açıldı.
Orhan Doğan Parkı Belediye Kadın Merkezinde açılan kadınlara yönelik sertifikalı ahşap boyama kursuna Siirt’ten 15 kadın kursiyer kayıt yaptırdı. Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Kurs Öğreticisi Elvan Teymur, ahşap boyama kursunun yanında, kapı süsleri, genç kızlarımızın çeyizine yapabileceği eşyaların da yapılacağını aktardı. Teymur, "Bir hafta oldu kursumuzu açalı. Öğrenciler gayet memnun. Öğrenci sayımızı artırmak istiyoruz. Hafta içi verdiğimiz kurslara katılan kadınlar hem yeni bir meslek öğreniyor, hem de boş vakitlerini iyi bir şekilde değerlendiriyor. Herkesi kursa bekliyoruz” dedi.
4 çocuk annesi kursiyer Perihan Teymur ise küçüklüğünden beri ahşap boyamaya ilgi gösterdiğini aktararak, böyle bir kursun açılmasına çok sevindiğini açıkladı. Teymur, "Ahşap boyama kursuna ev kadınları gibi ben de ilgili gösterdim. Çok mutluyum" diye konuştu.
Kadınların ahşap boyama kursuyla hem meslek sahibi olacağı hem de kurstan gelen gelirlerden kendilerine çeyiz yapma imkanı elde edileceği aktarıldı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hakkari kırsalında silah ve patlayıcı bulundu
Hakkari kırsalında silah ve patlayıcı bulundu
Hakkari’de 2 köy ile 6 mezra yolu ulaşıma kapandı
Hakkari’de 2 köy ile 6 mezra yolu ulaşıma kapandı
diyarbakır marka tescil malatya solucan gübresi solucan gübresi, solucan gübresi satışı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi