Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.

Mardin’de ‘Benim Kulübüm Yeşilay’ projesi

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Mardin Şubesi her yıl 1-7 Mart tarihlerinde düzenlenen Yeşilay Haftası etkinlikleri kapsamında okul etkinliklerine devam ediyor..

Mardin’de ‘Benim Kulübüm Yeşilay’ projesi
Mardin’de ‘Benim Kulübüm Yeşilay’ projesi
Advert

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Mardin Şubesi her yıl 1-7 Mart tarihlerinde düzenlenen Yeşilay Haftası etkinlikleri kapsamında okul etkinliklerine devam ediyor.
Projenin ilk uygulaması Artuklu Abdulkadir Tutaşı ilköğretim okulunda yapıldı. Daha sonra Artuklu Elifana İlkokulunda gerçekleştirildi. Çocuklar Yeşilay konusunda bilinçlendirildi. Yeşilay Mardin Şubesi Gençlik Merkezi’nde bir araya gelen gönüllüler Yeşilay Genel Merkezi’nden gelen eğitmenlerden okul etkinlikleri oryantasyon eğitimini alarak Yeşilay Haftası boyunca okul etkinlikleri gerçekleştirdi.
Okul etkinliklerine çok önem verdiklerini dile getiren Yeşilay Mardin Şube Başkanı Lütfü Günlüoğlu, “Bağımlılıklarla mücadelemizin önemli bir kısmını, bağımlılıkları önleme çalışmaları kapsıyor. Bu çalışmaların gerçekleştirilebileceği en uygun ortam olan ilk ve orta öğretim için okul etkinlikleri planlıyor bu kapsamda gençlerimizi eğitiyoruz” dedi.
Okul etkinliğine katılan Milli Rallici Burcu Çetinkaya ise, “Okullarda gerçekleştirilmekte olan ‘Benim Kulübüm Yeşilay’ projesinin çok yararlı olacağını, farkındalık oluşturmak için çocuklara bağımlılıklar konusunda verilecek eğitimin geleceklerini olumlu etkileyeceğin, bu etkinliklerin Mardin’de düzenlenmesinden dolayı mutlu oldum” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yaya yoluna giren motosiklet çocuğa çarptı
Yaya yoluna giren motosiklet çocuğa çarptı
Su kuyusuna düşen eşek kurtarıldı
Su kuyusuna düşen eşek kurtarıldı
doğudan haber, talha onur turkey haberleri, talha onur haber181.com haberleri, talha onur talha onur kimdir, talha onur diyarbakır marka tescil malatya solucan gübresi solucan gübresi, solucan gübresi satışı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi