Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Advert

Keskin: “Kadının adı var, kendisi yok”

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) seçimlerinde beyaz listeden 6. grup adayı olan İşkadını Şerife Keskin, 8 Mart’ın Dünya Kadınlar Günü’nün bir kutlama ve eğlence günü olmadığını aksine kadınların sorun, düşünce ve projelerinin dile getirilmesi gereken bir gün olduğunu söyledi..

Keskin: “Kadının adı var, kendisi yok”
Keskin: “Kadının adı var, kendisi yok”
Advert

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) seçimlerinde beyaz listeden 6. grup adayı olan İşkadını Şerife Keskin, 8 Mart’ın Dünya Kadınlar Günü’nün bir kutlama ve eğlence günü olmadığını aksine kadınların sorun, düşünce ve projelerinin dile getirilmesi gereken bir gün olduğunu söyledi.
8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nün son yıllarda gittikçe bir tür sevgililer günü tadında kutlanmaya başlandığını ve gerçek anlamından uzaklaştırıldığını anlatan Keskin, “Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi, Avrupa İnsan Hakları ve Ana Hürriyetleri Koruma Sözleşmesi, Kadına Karşı Her Türlü Ayrımcılığın Önlenmesi Sözleşmesi (CEDAW) gibi uluslararası sözleşmelere de taraf olan Türkiye’de birçok yeni kanun her ne kadar yürürlüğe girmiş ise de bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de maalesef sadece mevzuat, kadınların yaşadığı mağduriyetleri engellemeye yetmemektedir” dedi.
Dünya genelinde kadınların erkeklere oranla yüzde 25-50 düşük ücretle çalıştırıldığını anlatan Keskin, “Kadınlar iş hayatında, aldıkları düşük ücretlerle ikinci sınıf çalışan olmaktadırlar. Bu ve buna benzer örnekler verirsek, ilimizde birçok firmada söz sahibi olan erkekler, aslında kadınlar üzerine kayıtlı firmalarla iş yapmaktadırlar. Birçok firmanın resmi yetkilisi kadınlarımızdan oluşmaktadır. DTSO’da kadın üye sayımız birçok ilden daha fazladır. Durum böyle olmasına rağmen sivil toplum örgütlerinde ve meslek komitelerinde bile kadın aday sayısı yok denilecek orandadır” diye konuştu.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bingöl’de Kur’an-ı Kerim ve Ezan okuma ile Hafızlık yarışması
Bingöl’de Kur’an-ı Kerim ve Ezan okuma ile Hafızlık yarışması
Bingöl’de baygınlık geçiren yolcuyu, hastaneye yetiştiren halk otobüsü şoförüne takdir belgesi
Bingöl’de baygınlık geçiren yolcuyu, hastaneye yetiştiren halk otobüsü şoförüne takdir belgesi
diyarbakır marka tescil malatya solucan gübresi solucan gübresi, solucan gübresi satışı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi