Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Advert
Advert

Vali Güzeloğlu eşi ile birlikte çalışanların Kadınlar Günü’nü kutladı

Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, eşi Ayşe Güzeloğlu ile birlikte 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla, valilikte çalışan kadınların gününü kutlayarak karanfil dağıttı..

Vali Güzeloğlu eşi ile birlikte çalışanların Kadınlar Günü’nü kutladı
Vali Güzeloğlu eşi ile birlikte çalışanların Kadınlar Günü’nü kutladı
Advert

Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, eşi Ayşe Güzeloğlu ile birlikte 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla, valilikte çalışan kadınların gününü kutlayarak karanfil dağıttı.
Valilik toplantı salonunda düzenlenen etkinliğe Vali Güzeloğlu eşi ile birlikte katıldı. Kurum personelleri tarafından kapıda karşılanan Ayşe Güzeloğlu, kadınların gününü kutlarken, çalışanlar da kendisine çiçek taktim etti. Daha sonra bir konuşma yapan Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Dünya Kadınlar Gününün, bir gün bağlamında kadınların önemini, değerini ve şüphesiz kattıklarını, yaptıklarını konuştukları bir gün olmadığını söyledi. Vali Güzeloğlu, “Kadın yaradılışından ve varlığından her alana değer katan, her gün zenginlik sunan ve yaşamı bir anlamda bütünün yarısı gibi bizlerle paylaşan bir varlık. Yapısal ve yasal tedbirlerle kadının hayata katılması, toplumsal hayatı zenginleştirmesi, toplumu güçlü kılması noktasından son 15 yılda önemli değişiklikler ve yasal kazanımlar gerçekleştirildi. Kazanımlar aslında toplumun kazanımları. Kadını ihmal eden kadın ve kız çocuklarından başlayarak okuma, çalışma ve kendini ifade etme noktalarında eksik kalan bir toplum, bilin ki tam anlamıyla ne gelişmiş ne kalkınmış ne de hedeflerine erişmiş bir toplum olur. Toplumsal hayatta karşılaştığımız kadına karşı şiddetin, istismarın ve kadına karşı negatif ayrımcılığın hiçbir noktada insanlık adına inancımız adına açıklanabilir bir yanı ve yönü yoktur. Bunu kabul etmek değil, düşünmek bile insanlık değerlerinden uzaklaşmak ve varlığımızın anlamı olan bütün değerleri inkar etmek olur. Hayatı birlikte paylaşırken, eşit olarak kadın ile erkeğin aynı anda birlikte yol yürümeleri, hayatı değerlendirmeleri gerektiğini hissetmek ve sindirmek gerekir. Bugün artık kadınlarımız her alanda yetkin ve çok başarılı. Bu vesile ile tüm kadınlarımızın Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum” dedi.
Konuşmaların ardından Vali Güzeloğlu ve eşi Ayşe Güzeloğlu, kurumda çalışan kadınlara karanfil ile ipek şal hediye etti.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Bak’tan yerde buldukları bayrak için direk dikip göndere çeken çocuklara sürpriz
Bakan Bak’tan yerde buldukları bayrak için direk dikip göndere çeken çocuklara sürpriz
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Eker: “Demokrasi kendi gibi düşünmeyen ilçe başkanını öldürmek değildir”
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Eker: “Demokrasi kendi gibi düşünmeyen ilçe başkanını öldürmek değildir”
diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği mardin evden eve nakliyat şırnak evden eve nakliyat izmir evden eve nakliyat izmir balçova evden eve nakliyat diyarbakır marka tescil firması diyarbakır web tasarım, diyarbakır sosyal medya uzmanı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi