Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Advert

Silvan’da KOSGEB girişimcilik sertifikaları dağıtıldı

Diyarbakır’ın Silvan İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile Diyarbakır KOSGEB İl Müdürlüğü işbirliğinde ilk kez yapılan girişimci eğitimi tamamlayan kursiyerlere belgeleri düzenlenen törenle verildi..

Silvan’da KOSGEB girişimcilik sertifikaları dağıtıldı
Silvan’da KOSGEB girişimcilik sertifikaları dağıtıldı
Advert

Diyarbakır’ın Silvan İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile Diyarbakır KOSGEB İl Müdürlüğü işbirliğinde ilk kez yapılan girişimci eğitimi tamamlayan kursiyerlere belgeleri düzenlenen törenle verildi.
Diyarbakır KOSGEB İl Müdürlüğü, Silvan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde yapılan girişimci eğitimini tamamlayan 59 kursiyere girişimcilik belgeleri düzenlenen törende Silvan Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Adem Çelik, KOSGEB Müdürü Hasan Solmaz, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Şükrü Güzel tarafından verildi. KOSGEB İl Müdürü Solmaz, "Bugün burada kadınlar günü nedeniyle tüm kadınlarımızın kadınlar günü kutlu olsun. Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüyle işbirliği çerçevesinde 60 kişilik girişimcilik kursu sonunda 59 kursiyerimizin Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini tamamladığı için kursiyerlerimize katılım belgesini sunmak için burada bulunmaktayız. KOSGEB olarak bölgede çok ciddi istihdamlar oluşturmaktayız. Vermiş olduğumuz hibelerle birçok genç arkadaşımız bugün iş sahibi olarak işveren konumuna gelmiştir. Bu tür desteklerimiz her zaman devam edecektir. Bu sertifikayla yeni işyeri açmak isteyen genç arkadaşlarımıza 50 bin TL hibe desteği ile yeni iş olanaklarına sahip olacaklardır” dedi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Altın toprak ödülleri sahiplerini buldu
Altın toprak ödülleri sahiplerini buldu
Diyarbakır’ın Lice, Kulp ve Silvan ilçelerindeki sokağa çıkma yasağı kaldırıldı
Diyarbakır’ın Lice, Kulp ve Silvan ilçelerindeki sokağa çıkma yasağı kaldırıldı
diyarbakır marka tescil malatya solucan gübresi solucan gübresi, solucan gübresi satışı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi