Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Advert

Çermik’in sorunları masaya yatırıldı

Diyarbakır’ın Çermik İlçe Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelerek, ilçenin sorunlarını masaya yatırdı..

Çermik’in sorunları masaya yatırıldı
Çermik’in sorunları masaya yatırıldı
Advert

Diyarbakır’ın Çermik İlçe Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelerek, ilçenin sorunlarını masaya yatırdı.
Belediyede yapılan toplantıda konuşan Başkan Şehmus Karamehmetoğlu, ilçede yeniden imar planı hazırlamaya başladıklarını belirterek, Çermik’teki imarın yüzde 90’ının kaçak olduğunu söyledi. Sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin ilçede yapılması gereken hizmetler konusunda görüş bildirdiklerini kaydeden Karamehmetoğlu, ilçedeki su, merkez ve mahallelerdeki yollar, çarpık yapılaşma, işsizliğin önüne geçmek için gençlere istihdam sağlanması, kaplıcaların durumu ile ilgili konuların konuşulduğunu söyledi. Karamehmetoğlu, ilçe merkezinde alt yapı ve üst yapı çalışmalarını bitirdikten sonra, yaya kullanımı için olan kaldırımların işgal edilmesine son vereceklerini, bunu yaparken de ayrım gözetmeyeceklerini kaydetti.
İlçede ki trafik sorununun çözülmesi yönünde çalışma başlattıklarını ifade eden Karamehmetoğlu, minibüsler için ilçe garajı yapılması yönünde yer temin ettiklerini, önümüzdeki yıldan itibaren trafik sorununu tamamen çözeceklerini dile getirdi. Karamehmetoğlu, “Uyuşturucu kullanma alışkanlığının gençler arasında yaygınlaştığı konusunda kendilerine şikayetler geldiğini, çocuklarımızı bu kötü alışkanlıktan korumak için Belediye olarak üzerimize düşen neyse onu yapacağız” dedi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Altın toprak ödülleri sahiplerini buldu
Altın toprak ödülleri sahiplerini buldu
Diyarbakır’ın Lice, Kulp ve Silvan ilçelerindeki sokağa çıkma yasağı kaldırıldı
Diyarbakır’ın Lice, Kulp ve Silvan ilçelerindeki sokağa çıkma yasağı kaldırıldı
diyarbakır marka tescil malatya solucan gübresi solucan gübresi, solucan gübresi satışı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi