Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.

Çocuklarının hem anne hem de babası

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde çocuklarına hem annelik hem babalık yapıyor. Remse Yelis, eşini kaybettikten sonra çocuklarını okutabilmek için kapıcılık yapıyor..

Çocuklarının hem anne hem de babası
Çocuklarının hem anne hem de babası
Advert

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde çocuklarına hem annelik hem babalık yapıyor. Remse Yelis, eşini kaybettikten sonra çocuklarını okutabilmek için kapıcılık yapıyor.
Kızıltepe ilçesinde yaşayan 52 yaşındaki 6 çocuk annesi Remse Yelis, 10 yıl önce kanser yüzünden kocasını kaybetti. Evin tüm yükü üzerine kalan Yelis, hem annesi hem de babaları olduğu çocuklarını okutabilmek için kapıcılık yapmaya başladı. Yelis, her gün 4-5 kilometre yürüyerek geldiği apartmanlarda kapıcılık yapıyor.
Çocuklarının 3’ünü okutabildiğini belirten Yelis, "2’sini evlendirdim, 1 çocuğum da tıp okuyor. Ama ona ben bakamadığım için ablam bakıyor. Ayaklarımın üzerinde duruyorum. 4-5 apartman dairesine bakıyorum. Zor oluyor, çok yoruluyorum. Her gün gelip gidiyorum" dedi.
8’inci sınıf öğrencisi kızı Nurcan Yelis ise, "10 yıl oldu babam öleli. Annem bize bakıyor. Annem abime bakamadığı için İzmir’de. Ona da teyzem bakıyor. Ben de onun gibi doktor olmak istiyorum. İnşallah ben de doktor olurum. Annem kapıcılık yapıyor 5-6 apartmanda çalışıyor. Sabah gidip akşam geliyor. Biz de okula gidiyoruz. Annemin biz de o kadar emeği var" diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yaya yoluna giren motosiklet çocuğa çarptı
Yaya yoluna giren motosiklet çocuğa çarptı
Su kuyusuna düşen eşek kurtarıldı
Su kuyusuna düşen eşek kurtarıldı
doğudan haber, talha onur turkey haberleri, talha onur haber181.com haberleri, talha onur talha onur kimdir, talha onur diyarbakır marka tescil malatya solucan gübresi solucan gübresi, solucan gübresi satışı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi