Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Advert
Diyarbakır OLAY

GAÜ’den rehber öğretmenlere çocuklarda mahremiyet eğitimi

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) tarafından, devlet ve özel okullarda görev yapan rehber öğretmenlere yönelik olarak ’Çocuklarda Mahremiyet Eğitimi’ konulu bir seminer düzenlendi. Seminere bölge illerinden 300 kadar rehber öğretmen katıldı..

GAÜ’den rehber öğretmenlere çocuklarda mahremiyet eğitimi
GAÜ’den rehber öğretmenlere çocuklarda mahremiyet eğitimi
Advert

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) tarafından, devlet ve özel okullarda görev yapan rehber öğretmenlere yönelik olarak ’Çocuklarda Mahremiyet Eğitimi’ konulu bir seminer düzenlendi. Seminere bölge illerinden 300 kadar rehber öğretmen katıldı.
Son günlerde ülke gündemine oturan çocuk istismarı konusunda GAÜ, çocukların eğitiminde kilit rolleri bulunan rehberlik öğretmenlerine konuyla ilgili bir seminer düzenledi. Üniversitenin bölge temsilcisi Mustafa Güzel tarafından organize edilen ’Çocuklarda Mahremiyet Eğitimi ’ konulu seminerde GAÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Arslan tarafından sunum yapıldı.

“Anne babaya çok önemli görevler düşüyor”
Mahremiyet eğitiminin çocuk yaşlarda başladığını ve anne babalara bu konuda çok önemli görevler düştüğünü belirten Prof. Dr. Mehmet Arslan, “Bu rol sadece anneye bırakılmamalıdır. Çocuklarımıza susmayı değil, konuşmayı, bağırmayı öğretmeliyiz ki herhangi olumsuz bir durumda tepkilerini gösterebilsinler. Keşke sizlere sunabileceğim bir reçete olsa’’ dedi.
İki seans halinde gerçekleştirilen ’Çocuklarda Mahremiyet Eğitimi ’ konulu seminere dinleyici olarak 300 kadar rehber öğretmenin yanında çok sayıda veli ve eğitimci de katıldı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Viranşehir’de arazi kavgası kanlı bitti: 1 ölü
Viranşehir’de arazi kavgası kanlı bitti: 1 ölü
Gercüş’te 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi kutlandı
Gercüş’te 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi kutlandı
diyarbakir evden eve diyarbakır evden eve diyarbakir Nakliyat evden eve diyarbakır Nakliyat şehirlerarası nakliyat diyarbakir evden eve diyarbakır evden eve diyarbakir Nakliyat evden eve diyarbakır Nakliyat şehirlerarası nakliyat diyarbakır web tasarım