Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Advert

Halilye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol:

Haliliye Belediyesi tarafından Harran Üniversitesi ile ortaklaşa, 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla program düzenlendi..

Halilye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol:
Halilye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol:
Advert

Haliliye Belediyesi tarafından Harran Üniversitesi ile ortaklaşa, 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla program düzenlendi.
İstiklal Marşının 97’nci yıl dönümü nedeniyle Harran Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi amfisinde düzenlenen programa, Halilye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Kaçar, Rektör Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, AK Parti Haliliye İlçe Başkanı Mehmet Canpolat ve öğrenciler ile akademisyenler katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın açılışında konuşan Demirkol, merhum Mehmet Akif Ersoy’u rahmet ve minnetle andıklarını ifade etti. Demirkol, “İstiklal Marşının kabulünün yıl dönümünde sizlerle birlikte olmaktan gururluyuz. İstiklal Marşına gelinceye bir dizi savaş değil, zafer değil, destan dediğimiz muharebelerden geçmişiz. Bu destanlar sonucunda merhum Mehmet Akif Ersoy, İstiklal Marşını yazmıştır. Cenabı Hakk, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bağımsızlığını, ayrıca milletimizin istiklalini temin etmiştir. Cenabı Hakka sonsuz şükür ve hamdolsun. Akabinde İstiklal Marşını yazmıştır” dedi.
Haliliye Belediyesi olarak gençlerin milli ve manevi duygularla yetişmesi için çaba sarf ettikerini söyleyen Demirkol, “Biz Haliliye Belediyesi olarak çağımız bilgi çağı olduğu için gençlerimizi bilgiyle donatmak, gençlerimizi ülkemizi ve milletimizi dünyayı en gelişmiş ülkeleri arasında en ön sırada almasını sağlamak, aziz milletimizin refah seviyesini yükseltmek ama bunların içinde tarihi ve milli manevi değerlerimizle gençlerimizin donatılması için çalışmalar gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.
Program, açılış konuşmaları ve şiirlerin okunmasının ardından sona erdi.
Programın ardından Haliliye Belediyesi tarafından basımı gerçekleştirilen “Anadolu’ya Vurulan Mühür, İstiklal Marşı” adlı kitap, Demirkol ve Milletvekili Mahmut Kaçar tarafından katılımcılara dağıtıldı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Altın toprak ödülleri sahiplerini buldu
Altın toprak ödülleri sahiplerini buldu
Diyarbakır’ın Lice, Kulp ve Silvan ilçelerindeki sokağa çıkma yasağı kaldırıldı
Diyarbakır’ın Lice, Kulp ve Silvan ilçelerindeki sokağa çıkma yasağı kaldırıldı
diyarbakır marka tescil malatya solucan gübresi solucan gübresi, solucan gübresi satışı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi