Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.

Şanlıurfa yeşille buluşmaya devam ediyor

Sıcak bir iklim kuşağında bulunan Şanlıurfa, son dönemlerde il genelinde başlatılan yeşil alan atağı ile 7’den 70’e tüm kesimlerin desteğini kazanıyor..

Şanlıurfa yeşille buluşmaya devam ediyor
Şanlıurfa yeşille buluşmaya devam ediyor
Advert

Sıcak bir iklim kuşağında bulunan Şanlıurfa, son dönemlerde il genelinde başlatılan yeşil alan atağı ile 7’den 70’e tüm kesimlerin desteğini kazanıyor.
Büyükşehir Belediyesinin şehir merkezinin yanı sıra 13 ilçede başlattığı "2 Milyon Ağaç ve Bitki Dikimi" kampanası ile bölgede adını sıkça duyuran Şanlıurfa, yeni yeşil ve sosyal alanları ile Güneydoğunda ön plana çıkmaya başladı. 3 milyon 500 bin metrekarelik alanı ile Türkiye’nin şehir merkezindeki en büyük yeşil alanını oluşturmak için çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, mesire alanları, spor alanları, oturma alanları, biyolojik göletler, havuzlar ve yeşil alan çalışmaları ile Şanlıurfalıların yaşam kalitesini yükseltmeyi hedefliyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından "2 Milyon Ağaç ve Dikimi" Kampanyası ile GAP Vadisi ve Halil-ur Rahman Şehir Ormanında sürdürülen çalışmalara, özel sektörde çalışan gençlerde destek verdi. Burada gençlerle birlikte ağaç diken Nihat Çiftçi, kampanya ya destek verdikleri için gençlere teşekkür etti.
Burada bir konuşma yapan Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, "Yeşil bir Şanlıurfa’ya ulaşabilmek için Büyükşehir Belediyemizin başlatmış olduğu yeşillendirme kampanyası ile 2 milyon ağaç ve bitkiyi toprakla buluşturuyoruz. Allah Razı olsun kampanyamıza gençlerimiz, esnaf guruplarımız ve STK’larımız destek vererek hep birlikte şehrimizin farklı noktalarında 1 milyona yakın bir ağaç ve bitki dikimi gerçekleştirdik. Bu günde özel sektörde çalışan kardeşlerimizle birlikte ağaç dikimi gerçekleştiriyoruz. Bunu bir slogan olarak değil, çalışarak emek vererek ve yeni alanlar oluşturarak yapıyoruz" dedi.
Şanlıurfa’nın merkezi olacak
Halil-ur Rahman Şehir Ormanı ve GAP Vadisi Projesi ile birlikte Türkiye’nin şehir merkezi olarak en büyük yeşil alanını oluşturduklarını belirten Başkan Nihat Çiftçi, "Yaptığımız projeleri planlı ve programlı bir şekilde ilerletiyoruz. Halil-ur Rahman Şehir Ormanı ve GAP Vadisi alanın bir yanı Haliliye ilçemize bağlı Karşıyaka Mahallesi, bir yanı yeni yapılacak olan şehir hastanesi, diğer yanı eğitim kampüsü olarak hazırlanmış ve yanında bilim merkezi ile dağ eteği projeleri hazırlanmış durumda. Allah’ın izni ile 5 - 10 yıl sonra yeni sosyal yaşam alanı yaptığımız bu alanlar şehrimizin merkezi olabilecek konumdadır. Şanlıurfamız gelişen, büyüyen ve nüfusu hızla artan bir şehir. Şanlıurfamızda yaşayan insanlarımızın rahat bir şekilde soluk alması için yeşille buluşturmak gerekiyor. İleriye yönelik çalışan bir kadro olduğumuz için vatandaşlarımızın geleceğini planlamamız gerekiyor. Bu projemizde sadece ağaçlandırma değil, yüzme havuzları, spor tesisleri, biyolojik göletler, dinlenme alanları, restoranlar ve mesire alanları var. Yanı başında ağaçların su ile buluştuğu bir şehir ormanı tasarlandı. Emeği geçen tüm arkadaşlarımı kutluyorum. İlerleyen günlerde Şanlıurfa’ya ne kadar güzel bir şey yapıldığını çocuklarımız görecek" dedi.
"Kampanya Şanlıurfa’ya çok yakıştı"
Çiftçi, 2 milyon ağaç ve bitki dikim kampanyasının Şanlıurfa’ya çok yakıştığını dile getirerek, "Büyükşehir Belediyesi kadrolarımız Şanlıurfa’nın geleceğini inşa etmek için çok güzel projelere imza atıyorlar. Ağaç dikim kampanyamıza destek veren Şanlıurfa halkını, sektör temsilcilerine, esnaf guruplarımıza, muhtarlarımıza ve gençlerimize teşekkür ediyorum. Ağaç dikim kampanyamız devam ediyor, tüm Şanlıurfalı kardeşlerimi ağaç dikmeye davet ediyorum" şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hakkari’deki öğrenci pansiyonları dezenfekte edildi
Hakkari’deki öğrenci pansiyonları dezenfekte edildi
Pamuk yüklü kamyon devrildi: 1 yaralı
Pamuk yüklü kamyon devrildi: 1 yaralı
doğudan haber, talha onur turkey haberleri, talha onur haber181.com haberleri, talha onur talha onur kimdir, talha onur diyarbakır marka tescil malatya solucan gübresi solucan gübresi, solucan gübresi satışı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi