Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Advert

Öğrenciler Kent Ormanına fidan dikti

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından Kayapınar ilçesinde oluşturulan Kent Ormanının 2. etabında öğrenciler fidan dikme etkinliği düzenledi..

Öğrenciler Kent Ormanına fidan dikti
Öğrenciler Kent Ormanına fidan dikti
Advert

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından Kayapınar ilçesinde oluşturulan Kent Ormanının 2. etabında öğrenciler fidan dikme etkinliği düzenledi.
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından Kayapınar ilçesinde 314 bin metrekarelik alan üzerinde oluşturulan Kent Ormanında baharın gelmesi ve havaların ısınmasıyla birlikte fidan dikim çalışmaları devam ediyor. Bağlar ilçesinde bulunan Namık Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Kent Ormanı’na fidan dikmek için etkinlik düzenledi. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Daire Başkanlığının yer ve fidan temin ettiği etkinliğe, okulun 3 sınıfında bulunan yaklaşık 100 öğrenci ile öğretmenler katıldı.
Kent Ormanında kendileri için temin edilen alana gruplar halinde gelen öğrencilere her biri 4 yaşında olan 50 adet İran çamı ve dikim işlemini gerçekleştirebilmeleri için kürekler dağıtıldı. Önceden açılan çukurlara fidanları yerleştiren öğrenciler, dikim işlemini gerçekleştirdikten sonra fidanlara can suyu verdi. Etkinlik, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı görevlileri, öğretmen ve öğrencilerin toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diyarbakır’ın Lice, Kulp ve Silvan ilçelerindeki sokağa çıkma yasağı kaldırıldı
Diyarbakır’ın Lice, Kulp ve Silvan ilçelerindeki sokağa çıkma yasağı kaldırıldı
Diyarbekirspor’a para cezası verildi
Diyarbekirspor’a para cezası verildi
diyarbakır marka tescil malatya solucan gübresi solucan gübresi, solucan gübresi satışı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi