Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Advert
Advert

Siirt’te ‘Açık Kapı Projesi’ tanıtıldı

Siirt’te, İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından 81 ilde hayata geçirilmek üzere hazırlanan “Açık Kapı Projesi” bilgilendirme toplantısı Vali Ali Fuat Atik başkanlığında yapıldı..

Siirt’te ‘Açık Kapı Projesi’ tanıtıldı
Siirt’te ‘Açık Kapı Projesi’ tanıtıldı
Advert

Siirt’te, İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından 81 ilde hayata geçirilmek üzere hazırlanan “Açık Kapı Projesi” bilgilendirme toplantısı Vali Ali Fuat Atik başkanlığında yapıldı.
Valilikte düzenlenen toplantıya Vali Atik’in yanı sıra Vali Yardımcısı Yunus Koç, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, kurum yetkilisi şube müdürleri ve müdür yardımcıları katıldı. Toplantıda konuşan Vali Atik, proje kapsamında valilik giriş kısmına Açık Kapı bankosu ve bürosu gerekli elektronik altyapısı ve tefrişatı tamamlanarak kurulduğunu söyledi. Vali Atik, "Çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarımızdan bir sosyolog, iki sosyal çalışmacı, bir iş ve meslek danışmanı ve valilikten bir personel olmak üzere toplam beş personel görevlendirilmiş olup Ankara da on günlük eğitim verilmiştir. Projenin amacı vatandaşlarımızın talep ve önerilerini konusunda uzman personel aracılığıyla iletebildikleri, tüm başvuruların elektronik ortamda kaydedilerek ilgili birimlere gönderildiği, takip edilerek hızlı bir şekilde sonuçlandırıldığı yeni bir kamu hizmeti anlayışıdır. Mesai saatleri hafta içi 08.00 ile 17.00 saatleri arasındadır. Ayrıca web adresinden vatandaşlarımız 24 saat online başvurusu yapabileceklerdir" dedi.

İlk müracaatçı 7 kıllık eşi ile kavgalı biri oldu
Projenin ilk müracaatçısı Mehmet Şirin Alkurt adlı bir vatandaş oldu. 7 yıllık eşiyle kavgalı olan Alkurt, eşinden boşanmak istemediğini, yetkililerin araya girerek barıştırılması talebinde bulundu. Siirt Valisi Ali Fuat Atik de öfkeli eşi sakinleştirmeye çalışarak, kendilerini barıştıracağını aktardı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Jandarma ekiplerinin arama yaptığı 2 evde silah ve mühimmat ele geçirildi
Jandarma ekiplerinin arama yaptığı 2 evde silah ve mühimmat ele geçirildi
Şanlıurfa’da trafik kazası: 2 ölü, 2 yaralı
Şanlıurfa’da trafik kazası: 2 ölü, 2 yaralı
diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği mardin evden eve nakliyat şırnak evden eve nakliyat izmir evden eve nakliyat izmir balçova evden eve nakliyat diyarbakır marka tescil firması diyarbakır web tasarım, diyarbakır sosyal medya uzmanı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi