Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Advert

Yardımlarla geçiniyordu, iş yerini kurdu

Ülkesindeki iç savaştan kaçarak, Siirt’e gelen ve iş bulamaması nedeniyle yıllarca işsiz geçen Hamit Elfaruki, perde dikim ve satış yeri açtı..

Yardımlarla geçiniyordu, iş yerini kurdu
Yardımlarla geçiniyordu, iş yerini kurdu
Advert

Ülkesindeki iç savaştan kaçarak, Siirt’e gelen ve iş bulamaması nedeniyle yıllarca işsiz geçen Hamit Elfaruki, perde dikim ve satış yeri açtı.
Suriye’deki iç savaştan ailesiyle birlikte kaçarak, Türkiye’ye sığınan 5 çocuk babası Hamit Elfaruki (40), yıllarca iş bulamadı. Yardımlarla ailesinin hayatını idame eden Elfaruki, kendi iş yerini açmaya karar verdi. Devletten aldığı yardımla Kooperatif Mahallesi’nde 30 metrekarelik dükkanı kiralayan Elfaruki, burayı perde dikim ve satış yerine dönüştürdü. Elfaruki, siparişlere yetişmekte zorlanıyor. Türkiye’den çok memnun olduğunu belirten Elfaruki, “Allah Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan razı olsun. Suriye’de bu işi yapıyordum. Şimdi aynı işi yapıyorum. 5 çocuğum var üçü okula gidiyor. Çok memnunum. Türkiye’yi çok seviyorum. Allah devletten razı olsun” dedi.
Devletin verdiği destekle ayakta kalmaya çalışan Suriyeli mültecilerin artık kendi iş yerlerini açarak, ailelerine bakabildiklerini belirten Mansur Güneş adlı vatandaş ise, “Her zaman Suriyelilerin dilencilik yaptığını görüyor ve duyuyorduk. Şimdi ise artık kendi iş yerlerinin patronu olarak görmek bizleri mutlu ediyor. Suriye’den kaçan Hamit ağabeyimiz devletten aldığı bir miktar parayla kendine iş yeri açtı. Herkese örnek olacak bir davranış. Şu an kendisi işletiyor. İşleri de gayet iyi gidiyor. Allah devletten razı olsun. Devletimiz daim olsun inşallah” diye konuştu.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayyumdan şehit yakınları ve gazilere kültür turu
Kayyumdan şehit yakınları ve gazilere kültür turu
Bakan Soylu: ″1 Nisan 2018 itibariyle bahar ve yaz operasyonlarını başlattık″
Bakan Soylu: ″1 Nisan 2018 itibariyle bahar ve yaz operasyonlarını başlattık″
diyarbakir evden eve diyarbakır evden eve diyarbakir Nakliyat evden eve diyarbakır Nakliyat şehirlerarası nakliyat diyarbakir evden eve diyarbakır evden eve diyarbakir Nakliyat evden eve diyarbakır Nakliyat şehirlerarası nakliyat diyarbakır web tasarım