Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.

Kayyum geldi vatandaşın 5 milyon lirası cebinde kaldı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, yeni otobüs kartlarının dağıtımına devam ediyor. Bu kapsamda kartları ücretsiz değiştiren belediye, 5 milyon liranın vatandaşların cebinden çıkmasını önledi..

Kayyum geldi vatandaşın 5 milyon lirası cebinde kaldı
Kayyum geldi vatandaşın 5 milyon lirası cebinde kaldı
Advert

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, yeni otobüs kartlarının dağıtımına devam ediyor. Bu kapsamda kartları ücretsiz değiştiren belediye, 5 milyon liranın vatandaşların cebinden çıkmasını önledi.
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlara yönelik hizmetlerine devam ediyor. Bu kapsamda Türkiye geneli uygulamaya başlanan ortak elektronik sistemleri tüm toplu taşıma araçlarına yerleştiren belediye, yeni kartlar içinde düğmeye bastı. Tam, indirimli ve ücretsiz yeni kartların dağıtımına devam eden belediye, bu işlemi şirketlerin elinden alarak vatandaşın cebinden 5 milyon lira çıkmasını önledi. Ayrıca akıllı durak sistemini de hayata geçiren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların otobüsün ne zaman geleceği beklentisini de sıfıra indirmek için çalışma başlattı. 2 ay sonra faaliyete geçecek sistemle akıllı duraklarda hangi otobüsün ne zaman geleceği dakika dakika bildirilecek.

Akıllı duraklar, otobüsün ne zaman geleceğini bildirecek
Konuyla ilgili İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı Rıfat Ural, 2017 yılı içerisinde 32 otobüsü ulaşım filolarına kattıklarını söyledi. 2017’de 2016’ya göre 6 buçuk milyon vatandaşı daha fazla taşıdıklarını kaydeden Ural, toplu taşımada yeniliklerin tamamını Diyarbakır ile buluşturma gayretinde olduklarını ifade etti. Ural, “Türkiye’deki elektronik ücret toplama sistemi ile birlikte akıllı durak sistemlerini, araç takip cihazlarını, panik butonlarını ve kamera sistemlerinin hepsini araçlarımızda uygulayacağız. Tam, indirimli ve ücretsiz bir milyon kartı vatandaşlarımıza ücretsiz dağıtıyoruz. Eskiden toplu ulaşım sistemini yürüten şirketlerden temin ediyordu vatandaşlarımız, belediyemiz bunu üstlendi. Yani bu şu anlama geliyor, 5 milyon lira vatandaşlarımızın cebinde kaldı. 2018 yılında akıllı durak sistemini uygulayacağız. Toplu taşıma saatlerini takip eden, her durakta aracın hangi dakikada geleceğini gösteren akıllı durak sistemine geçiyoruz. Şu anda altyapı çalışmalarımız devam ediyor. Muhtemelen 2 aya kadar şehir içindeki önemli noktalarda akıllı durak sistemine geçeceğiz” dedi.

Bisiklet istasyonları geliyor.
Diyarbakır’da bisiklet istasyonları kuracakları müjdesini de veren Ural, şöyle devam etti:
“2018 yılı içerisinde yine şu anda altyapısını oluşturduğumuz, projesi biten ve ihaleye çıkma aşamasında bulunduğumuz bisiklet istasyonları kuruyoruz. Bu istasyonlar sağlık açısından ve ulaşımda rahatlık bakımından çok önemli olacak. Bu artık dünyanın benimsediği bir ulaşım tarzı olarak görülmektedir. Birçok ilimizde hayata geçirilmiştir. Biz de ilk etapta 10 istasyonla Diyarbakır’da akıllı bisiklet sistemini faaliyete geçireceğiz.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Katil zanlısı 10 yıl sonra yakalandı
Katil zanlısı 10 yıl sonra yakalandı
Amed Sportif Faaliyetler’in futbolcuları öğrencilerle buluştu
Amed Sportif Faaliyetler’in futbolcuları öğrencilerle buluştu
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompası penis pompası