Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.

Teröristlerden temizlenen dağlarda dev Türk bayrağı dalgalanıyor

Siirt’in Eruh ilçesine bağlı Bayraktepe köyünde 38 metre yükseklikte bulunan yaklaşık 10 metrelik dev Türk bayrağı, çevreden geçen vatandaşları büyülüyor..

Teröristlerden temizlenen dağlarda dev Türk bayrağı dalgalanıyor
Teröristlerden temizlenen dağlarda dev Türk bayrağı dalgalanıyor
Advert

Siirt’in Eruh ilçesine bağlı Bayraktepe köyünde 38 metre yükseklikte bulunan yaklaşık 10 metrelik dev Türk bayrağı, çevreden geçen vatandaşları büyülüyor.
Eruh’a bağlı Bayraktepe köyüne, 17 Kasım 1994’te, terör örgütü PKK mensuplarınca saldırı düzenlenmiş, olayda 2’si çocuk 3’ü kadın 11 sivil kurşunların hedefi olarak şehit olmuştu. Bu tarihten itibaren teröristleri yok etmeye ant içen köy sakinleri meydanın ortasına Türk bayrağı astı. Köy sakinleri 2013 yılında aldıkları izinle de yine köy meydanına 38 metrelik bir direk dikip, 10 metrelik Türk bayrağı çekti. Vadide bulunan köyün etrafını saran dağların en tepesinden bile rahatlıkla seçilen Türk bayrağı, gölgesi ile 11 şehit veren köy sakinlerine huzur veriyor.

“Kimse bu bayrağı indiremeyecek”
11 şehidin verildiği baskında yakınlarını kaybedenlerden 16 yaşındaki Yaser Özbey, Bayraktepe köyünde oturduğunu belirterek, bayraklarını 2013 yılında diktiklerini söyledi. Özbey, “Bayrağımızın 38 metre yükseklikte dalgalanıyor. Bayrağımız yaklaşık 10 metre çapında. 1994 yılında köyümüze saldırı yapıldı. 11 sivil vatandaşımız şehit oldu. Biz yaşadıkça bu bayrak inmeyecek, kimse de indiremeyecek” dedi.
Bir başka köy sakini 23 yaşındaki Arafat Özbey ise, 1994 yılında köylerine teröristler tarafından baskın düzenlendiğini söyledi. Arafat Özbey, “11 şehidimiz oldu. O günden bugüne acımız hala taze ve büyük. Bayrağımız 2013’te yapıldı. 38 metre yüksekliğinde. Bu tarihten önce de bayrağımız vardı ama bu kadar büyük değildi. Başvurumuzu yaptık ve 38 metre yükseklikte bayrağımızı dalgalandırmaya başladık. Biz yaşadığımız sürece bu bayrağımız dalgalanacaktır” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Katil zanlısı 10 yıl sonra yakalandı
Katil zanlısı 10 yıl sonra yakalandı
Amed Sportif Faaliyetler’in futbolcuları öğrencilerle buluştu
Amed Sportif Faaliyetler’in futbolcuları öğrencilerle buluştu
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompası penis pompası