Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Advert
Advert

İstanbul’dan Diyarbakır’a kardeş eli

İstanbul Kabataş Erkek Liselinde okuyan on iki öğrenci ve iki öğretmen bir proje kapsamında çeşitli yardım faaliyetleri yürütmek için Diyarbakır’a geldi.Öğrenciler, Bağlar ilçesindeki Sakallı İlkokulu’nda okuyan örencileri ziyaret ettikten sonra okulu boyadı.

İstanbul’dan Diyarbakır’a kardeş eli
İstanbul’dan Diyarbakır’a kardeş eli admin
Advert

İstanbul’dan Diyarbakır’a kardeş eli

 

İstanbul Kabataş Erkek Liselinde okuyan  on iki öğrenci ve iki öğretmen bir proje kapsamında Diyarbakırlı öğrencilerle buluştu. Kabataşlı öğrenciler, ilk önce Çocuk Sevgi Evleri'nde çocukları ziyaret ederek hoşça vakit geçirdi. Diyarbakır'ın kültürel ve tarihî mekânlarını gezen liseli öğrenciler, daha sonra Sakallı köyü ilkokuluna geçerek küçük kardeşleriyle oyunlar oynayıp onlara hediyeler verdiler. Bütün gün okulda kalan Kabataşlı gençler, okulu boyayıp bir duvarını da kendilerinden bir hatıra olarak grafiti sanatıyla süsledi.

Toplumsal duyarlılığı yüksek olan bu gençler, projeleri kapsamında daha sonraki günlerde Otizm Yaşam Merkezinde, Dicle Üniversitesi Hematoloji ve Onkoloji Kliniği'nde bir gün geçirdi. Son olarak da Diyarbakır Çırçır Fabrikası'nı ziyaret ederek projelerini tamamladılar.  Öğrenciler, projenin gerçekleştirilmesinde maddi ve manevi desteğini esirgemeyen Mezopotamya Kolejine, okulun boyanmasına yardım eden Kan Kardeşler Filli Boya'ya ve konaklama konusunda gerekli imkanı sunan Demir Hotel'e proje liderleri 10. sınıf öğrencileri Sena Basuguy ve Fırat Gencan sonsuz teşekkürlerini ilettiler.

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hakkari Türk bayrakları il ışıldıyor
Hakkari Türk bayrakları il ışıldıyor
Sürüden ayrılan koyunlara kurtlar saldırdı, 40’ı telef oldu
Sürüden ayrılan koyunlara kurtlar saldırdı, 40’ı telef oldu
diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği mardin evden eve nakliyat şırnak evden eve nakliyat izmir evden eve nakliyat izmir balçova evden eve nakliyat diyarbakır marka tescil firması diyarbakır web tasarım, diyarbakır sosyal medya uzmanı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi