Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.

İstanbul’dan Diyarbakır’a kardeş eli

İstanbul Kabataş Erkek Liselinde okuyan on iki öğrenci ve iki öğretmen bir proje kapsamında çeşitli yardım faaliyetleri yürütmek için Diyarbakır’a geldi.Öğrenciler, Bağlar ilçesindeki Sakallı İlkokulu’nda okuyan örencileri ziyaret ettikten sonra okulu boyadı.

İstanbul’dan Diyarbakır’a kardeş eli
İstanbul’dan Diyarbakır’a kardeş eli admin
Advert

İstanbul’dan Diyarbakır’a kardeş eli

 

İstanbul Kabataş Erkek Liselinde okuyan  on iki öğrenci ve iki öğretmen bir proje kapsamında Diyarbakırlı öğrencilerle buluştu. Kabataşlı öğrenciler, ilk önce Çocuk Sevgi Evleri'nde çocukları ziyaret ederek hoşça vakit geçirdi. Diyarbakır'ın kültürel ve tarihî mekânlarını gezen liseli öğrenciler, daha sonra Sakallı köyü ilkokuluna geçerek küçük kardeşleriyle oyunlar oynayıp onlara hediyeler verdiler. Bütün gün okulda kalan Kabataşlı gençler, okulu boyayıp bir duvarını da kendilerinden bir hatıra olarak grafiti sanatıyla süsledi.

Toplumsal duyarlılığı yüksek olan bu gençler, projeleri kapsamında daha sonraki günlerde Otizm Yaşam Merkezinde, Dicle Üniversitesi Hematoloji ve Onkoloji Kliniği'nde bir gün geçirdi. Son olarak da Diyarbakır Çırçır Fabrikası'nı ziyaret ederek projelerini tamamladılar.  Öğrenciler, projenin gerçekleştirilmesinde maddi ve manevi desteğini esirgemeyen Mezopotamya Kolejine, okulun boyanmasına yardım eden Kan Kardeşler Filli Boya'ya ve konaklama konusunda gerekli imkanı sunan Demir Hotel'e proje liderleri 10. sınıf öğrencileri Sena Basuguy ve Fırat Gencan sonsuz teşekkürlerini ilettiler.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Katil zanlısı 10 yıl sonra yakalandı
Katil zanlısı 10 yıl sonra yakalandı
Amed Sportif Faaliyetler’in futbolcuları öğrencilerle buluştu
Amed Sportif Faaliyetler’in futbolcuları öğrencilerle buluştu
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompası penis pompası