Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.

Silvan’a 300 kişilik tekstil fabrikası

Diyarbakır Ticaret Sanayi Odası (DTSO) başkanlığı seçiminde Sarı Liste adayı olan Abdulkadir Karavil, Silvan ilçesine 300 kişilik tekstil fabrikasını açarak, Diyarbakır’da işsizlik sorununu önemli ölçüde azaltacağını söyledi..

Silvan’a 300 kişilik tekstil fabrikası
Silvan’a 300 kişilik tekstil fabrikası
Advert

Diyarbakır Ticaret Sanayi Odası (DTSO) başkanlığı seçiminde Sarı Liste adayı olan Abdulkadir Karavil, Silvan ilçesine 300 kişilik tekstil fabrikasını açarak, Diyarbakır’da işsizlik sorununu önemli ölçüde azaltacağını söyledi.
DTSO başkanlığına Sarı Liste’den aday olan Karavil Grup Başkanı ve DTSO Mütevelli Heyeti Başkanı Abdulkadir Karavil, Silvan ilçesinde ilk etapta 300 kişinin çalışacağı tekstil fabrikası kuracaklarını açıkladı. Silvan’daki bir düğün salonunda toplantı düzenleyen Karavil, doğup büyüdüğü ilçeye tekstil fabrikası kurmayı kararlaştırdıklarını belirtti. Grup olarak kurmayı kararlaştırdıkları tekstil fabrikasında ilk etapta çalışacak kişi sayısının 300 olacağını anlatan Karavil, “Doğup büyüdüğüm yer olan Silvan’ımıza hep bir yatırım yapmayı düşünüyordum. Tekstil fabrikasını kurmayı karar verdiğimiz burada sizlerle paylaşmak istiyorum. Fabrikayı en kısa sürede tamamlayarak faaliyete geçireceğiz. İlk etapta fabrikada 300 kişi çalıştırılacak. Burada Kurulacak fabrikada Hazro ilçemiz de faydalanacaktır. Bizim tek amacımız istihdam alanı oluşturmak ve istihdam alanlarının oluşturulmasına öncülük etmektir. Gençlerin iş sahibi olması, istihdam alanlarının açılması beni mutlu ediyor" dedi.
Tekstil kent projesi
Karavil, Diyarbakır’ın tekstilin hammaddesi olan pamuk üretiminde önemli bir yere sahip olduğunu ve bu potansiyeli iyi değerlendirmek istediklerini de kaydederek, DTSO Başkanlığı’nı kazanmaları halinde, "Tekstil Kent Projesi"ni de kısa sürede hayata geçireceklerini bildirdi. Pamuğun yaygın kullanım alanıyla oluşturduğu katma değer ve istihdam olanaklarıyla, büyük ekonomik öneme sahip bir ürün olduğunu anlatan Karavil, pamuğun lifi ile tekstil sanayinin, çekirdeği ile yağ ve yem sanayinin, linteri ile de kağıt sanayisinin hammaddesi durumunda olduğunu ifade etti. Karavil, petrole alternatif olarak pamuğun çekirdeğinden elde edilen yağın hammadde olarak kullanıldığını da hatırlatarak, nüfus artışı ve yaşam standardının yükselmesiyle pamuğa olan talebin giderek artırdığını kaydetti.

“Tekstil işsizliği azaltacak”
Pamuk ve tekstil sektörünün Türkiye ekonomisinde önemli bir yere sahip olduğunun kaydeden Karavil, şunları söyledi:
“Diyarbakır, GAP’ın en önemli uygulama merkezleri arasında yer alıyor. GAP’ın gerçekleşmesiyle Diyarbakır’ın sulanabilir tarım alanları artacak. Bu artış, pamuk üretimi ve pamuk üretimi ve pamuğa dayalı sanayinin de gelişimini sağlayacaktır. Diyarbakır pamuk üretiminde çok önemli bir potansiyele sahiptir. Bunu fırsata dönüştürürsek, işsizlik ve ekonomiye önemli katkı sağlarız. Tekstil sektörünün Diyarbakır’da yerleşmesi işsizlik sorununu önemli ölçüde azaltacaktır.”
Karavil, Diyarbakır’ın geçmişten bugüne kadar bölgenin ticaret merkezi konumunu sürdürdüğünü de kaydederek, kentin, eğitim, ulaştırma, sağlık ve ticaret alanlarında sahip olduğu bölgesel donatılarla çevre illere de hizmet sunduğunu ifade etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çaldığı paraları harcayamadan yakalandı
Çaldığı paraları harcayamadan yakalandı
Hırsızlık zanlısı 6 kişi tutuklandı
Hırsızlık zanlısı 6 kişi tutuklandı
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompası penis pompası