Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.

16 yıldır biriken faturalarını ödemek için yardım bekliyor

Batman’da eşini kaybeden iki çocuk annesi Sühbet Tekin, 2002’den bu yana biriken 48 bin TL’lik elektrik faturasını ödeyebilmek için yardım bekliyor..

16 yıldır biriken faturalarını ödemek için yardım bekliyor
16 yıldır biriken faturalarını ödemek için yardım bekliyor
Advert

Batman’da eşini kaybeden iki çocuk annesi Sühbet Tekin, 2002’den bu yana biriken 48 bin TL’lik elektrik faturasını ödeyebilmek için yardım bekliyor.
Batman merkez Petrol Mahallesi’nde eşini kaybettikten sonra iki çocuğuyla birlikte hayat mücadelesi vermeye başlayan Sühbet Tekin, 16 yıldır elektrik faturalarını ödeyemedi. DEDAŞ’ın biriken faturaları nedeniyle birçok kez kestiği elektriği bir yolunu bulup tekrar bağlatan ve daha önce borcunu yapılandırıp bir süre elektriği kullanmaya devam eden Tekin, 48 bin TL’lik faturalarını ödeyebilmek için yardım istedi.

“Durumumuz iyi değil”
Eşi vefat ettikten sonra ortada kaldıklarını belirten Tekin, yıllarca Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan (SYDV) aldığı dul aylığı ile geçinip, dağıtılan sıcak yemek ile karınlarını doyurduklarını ifade etti. Aylığının da kızının sigortalı bir işte başlamasından dolayı kesildiğini dile getiren Tekin, “Durumum iyi değil ve çok fakiriz. Kimsemiz yok ve iki yetimim var. Bu borcun üzerimizden kaldırılmasını istiyorum” dedi.

“Evlerinde çatlaklar var”
Tekin ailesinin zor şartlar altında yaşam mücadelesi verdiğini anlatan komşuları Kasım Yıldız ise “25 yıllık komşuyuz. Gerçekten de durumları yok. İki çocuğu var ve çocuklarına bakamıyor. Dul maaşı vardı onu da kestiler. Devletten yardım bekliyoruz, durumları çok kötü. Evinde de çatlaklar var. Yazın akrepler evin içinde dolaşıyor” diye konuştu.
Dicle Elektrik Dağıtım yetkilileri ise “Bahse konu abonemizin toplam 48 bin TL borcu bulunuyor. 2002 yılından beri fatura ödemesi yapılmamış. 2009 yılında yapılandırma yapılarak mevcut borç taksitlendirilmiş. Ancak 1-2 ödeme yapıldıktan sonra yeniden borç aksatılmış. Bu borcun 38 bin TL’lik kısmı Dicle EDAŞ’a, 10 bin TL’lik kısmı da Dicle EPSAŞ’a ait. Ayrıca enerji bizde kesik görünüyor. Ancak abone kendi imkanları ile bağlantı yapmış. Bize başvuru yapılması durumunda kendilerine yardımcı olmaya çalışacağız” ifadelerinde bulundu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yangında tavanı çöken evde can pazarı
Yangında tavanı çöken evde can pazarı
Sason’da 10 sandık, güvenlik ve ulaşım nedeniyle taşınacak
Sason’da 10 sandık, güvenlik ve ulaşım nedeniyle taşınacak
diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat bolu evden eve, bolu nakliyat, evden eve bolu, bolu asansörlü nakliyat, bolu şehirlerarası nakliyat İstanbul Bağcılar evden eve, İstanbul Bağcılar nakliyat, evden eve Bağcılar, İstanbul Bağcılar asansörlü nakliyat, Bağcılar şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır temizlik şirketleri, diyarbakır temizlik firmaları, diyarbakır temizlik, Ev, Büro, iş yeri, İnşaat Sonrası Temizlik diyarbakır diyarbakır temizlik şirketleri, diyarbakır temizlik firmaları, diyarbakır temizlik, Ev, Büro, iş yeri, İnşaat Sonrası Temizlik diyarbakır diyarbakır web tasarım, diyarbakır toplu sms, diyarbakır marka tescil alanya evden eve, alanya nakliyat, evden eve alanya, alanya asansörlü nakliyat, alanya şehirlerarası nakliyat