Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.

Milletvekili Miroğlu şehitler için mevlit verdi

AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, şehit güvenlik korucuları için mevlit okuttu..

Milletvekili Miroğlu şehitler için mevlit verdi
Milletvekili Miroğlu şehitler için mevlit verdi
Advert

AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, şehit güvenlik korucuları için mevlit okuttu.
AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, şehit güvenlik korucuları için Sultan Şeyhmus Türbesi’nde mevlit okuttu. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği mevlit programının ardından Sultan Köy dinlenme tesislerinde bin kişiye yemek verildi. Programa, AK Parti Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu, Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, İl Jandarma Komutanı Yusuf Kenan Topçu, Emniyet Müdürü Hasan Onar, ilçe kaymakamları, muhtarlar ve bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.
Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda İl Müftüsü İsmail Çiçek vatanın birlik ve bütünlüğü için şehit olmuş tüm asker, polis, korucu ve vatandaşlar için dua etti. Miroğlu, “Bu güzel günde hep beraber olduk. Dualarımızı ülkemizin birliği, ülkemizin uğruna hayatlarını kaybeden şehitlerimiz için yaptık. Elbette birlik ve dayanışmanın çok konuşulduğu bir dönemden geçiyoruz. Ama bunun bir anlamı olmalı, buna bir anlam katmamız lazım. Birlik ve dayanışma derken her birimize ayrı ayrı düşen vazifeleri arada bu güzel topluluklarla din alimlerimizi dinleyerek hatırlamamız lazım. Türkiye’nin beka mücadelesi verdiği bir dönemde bütün bu farklılıklarımızı bir kenara bırakıp birlik ve beraberliğimiz, bu ülkenin bekası ve sürekliliği için hep beraber omuz omuza verebileceğimize inanıyoruz” dedi.
Sultan Şeyhmus Türbesinin manevi önemine değinen Miroğlu, “Tabi ki hocamız Sultan Şeyhmus Türbesi’nin manevi ağırlığının, kıymetini ifade etti. Bende tabi ki burada ifade edilenlere yürekten katılıyorum. Vefat eden oğlum Zerdeşt’i defalarca bu türbeye getirerek Allah’tan ona şifa diledik. Şimdi görüyorum ki türbemiz bu misyonunu hiç kaybetmemiş ve yüzyıllar boyunca hiç kaybetmeyecek, yüzyıllar boyunca devam edecek inşallah. İnsanlar burada Allah’a, Peygamber’e daha yakın olmak için mutlaka her hafta sonu kitlesel olarak gelmeye devam edecekler. Burada gördüğümüz manzara gerçekten çok güzel. Buradaki arkadaşlar bir dernek yapılanmasından bahsediyor böyle bir şey olursa Sultan Şeyhmus’un Türbesi’nin daha iyi şartlara kavuşması için sayın valimiz ile elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
5 kişilik Özkan ailesi ölümden döndü
5 kişilik Özkan ailesi ölümden döndü
Batman’da 3 bin 680 paket kaçak sigara ele geçirildi
Batman’da 3 bin 680 paket kaçak sigara ele geçirildi
diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat bolu evden eve, bolu nakliyat, evden eve bolu, bolu asansörlü nakliyat, bolu şehirlerarası nakliyat İstanbul Bağcılar evden eve, İstanbul Bağcılar nakliyat, evden eve Bağcılar, İstanbul Bağcılar asansörlü nakliyat, Bağcılar şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır temizlik şirketleri, diyarbakır temizlik firmaları, diyarbakır temizlik, Ev, Büro, iş yeri, İnşaat Sonrası Temizlik diyarbakır diyarbakır temizlik şirketleri, diyarbakır temizlik firmaları, diyarbakır temizlik, Ev, Büro, iş yeri, İnşaat Sonrası Temizlik diyarbakır diyarbakır web tasarım, diyarbakır toplu sms, diyarbakır marka tescil alanya evden eve, alanya nakliyat, evden eve alanya, alanya asansörlü nakliyat, alanya şehirlerarası nakliyat