Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Advert

Muş Lalesi göz kamaştırıyor

Muş Ovası’nda baş göstermeye başlayan Muş Lalesi, doğal güzelliğiyle göz kamaştırıyor..

Muş Lalesi göz kamaştırıyor
Muş Lalesi göz kamaştırıyor
Advert

Muş Ovası’nda baş göstermeye başlayan Muş Lalesi, doğal güzelliğiyle göz kamaştırıyor.
Muş’ta yeşermeye başlayan laleler ovayı kırmızıya bürürken, doğal güzellikleri ise görenleri büyülüyor. Muş Ovası’nda yetişen ve 15-20 gün ömrü olan Muş Lalesi’ne vatandaşlar büyük ilgi gösteriyor. Bu anı ölümsüzleştirmek isteyen Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) öğrencileri de laleleri fotoğraflayarak, unutulmaz bir gün yaşadı.
Muş Lalesi’ni ilk defa görme fırsatı yaşadığını ifade eden MŞÜ öğrencisi Şehadet Sarıgül, "Muş Alparslan Üniversitesi Yüksek Lisans öğrencisiyim. Muş Lalesi çok kısa bir dönem yaşam alanı bulduğu için bu anı kaçırmak istemedik. Fotoğrafçı arkadaşlarımızla birlikte bu güzel manzarayı fotoğraflamak istedik. Kar kalktıktan hemen sonra baş göstermeye başlayıp çok kısa bir zaman sonra tekrar solan bir bitki. Dünya çapında nam salmış, çok mikro bir coğrafi alanda yetişme fırsatı bulan Muş’un nadide doğal güzelliklerinden birisi. Bunun tanıtımı için bu kısa zamanı değerlendirmek istedik. İlk defa geliyorum. 5 yıldır Muş’tayım, fakat hiç bu kısa zamanı denk getiremedim. İlk defa doğal yetişen tarlayı görme fırsatımız oldu" dedi.
Gurbet Tunç ise, Muş Lalesi’nin ömrünün çok kısa olduğunu hatırlatarak, "Muş Lalesi dünyaca ünlüdür. 20 gün içerisinde Muş Lalesi’ni görmek isterseniz görebilirsiniz. Biz de bunu değerlendirdik. Bu güzel günde gelip lalelerle beraber fotoğrafımızı çektik. Çokta güzel eğlendik. Görmek isteyen herkesin gelip lalelerle fotoğraf çekmesini, görmesini istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Akbıyık, Merga Bütan Kayak Tesislerinde incelemelerde bulundu
Vali Akbıyık, Merga Bütan Kayak Tesislerinde incelemelerde bulundu
Şair - Yazar Babacanoğlu’ndan imza günü
Şair - Yazar Babacanoğlu’ndan imza günü
diyarbakır marka tescil malatya solucan gübresi solucan gübresi, solucan gübresi satışı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi