Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.

Çüngüş’te ‘Sevdiğine sözü olan bir kilim dokur’ projesi

Yüzyıllardır kadınların ve genç kızların elinde ilmek ilmek dokunarak evleri süsleyen halı ve kilimler Diyarbakır’ın Çüngüş ilçesinde başlatılan “Sevdiğine sözü olan bir kilim dokur” projesiyle hayat buluyor..

Çüngüş’te ‘Sevdiğine sözü olan bir kilim dokur’ projesi
Çüngüş’te ‘Sevdiğine sözü olan bir kilim dokur’ projesi
Advert

Yüzyıllardır kadınların ve genç kızların elinde ilmek ilmek dokunarak evleri süsleyen halı ve kilimler Diyarbakır’ın Çüngüş ilçesinde başlatılan “Sevdiğine sözü olan bir kilim dokur” projesiyle hayat buluyor.
Çüngüş ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünün hazırlamış olduğu "Sevdiğine sözü olan bir kilim dokur" projesi ile Çüngüş’te 34 kadın 20 tezgahta hereke halı, İpek halı ve kilim dokuma eğitimine başladı. Çüngüş Kaymakamı Mehmet Durgut, projesi çerçevesinde ilçe merkezinde kurdukları 20 tezgahta 34 adının halı ve kilim dokuma eğitimine başladıklarını belirterek, “Amacımız ilçede üretime katkıda bulunmak, istihdam oluşturmak ve ilçemizde kadınlarında aile ekonomisine katkı vermelerini sağlamaktır” dedi.
Halı ve kilim dokuma kursuna katılan Çüngüşlü kadınlar ise, kendilerini şanslı gördüklerini belirterek, “Bu işi hiç bilmiyorduk. Burada öğreniyoruz. Bu kur hanımlara hem iş konusunda hem de bütçe konusunda yardımcı oluyor. Bu gibi kurslar keşke daha çok yerde olsa da herkes faydalansa. Burası bize yakın. Bu konuda kendimizi şanslı hissediyoruz. İlçe Kaymakamımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yaya yoluna giren motosiklet çocuğa çarptı
Yaya yoluna giren motosiklet çocuğa çarptı
Su kuyusuna düşen eşek kurtarıldı
Su kuyusuna düşen eşek kurtarıldı
doğudan haber, talha onur turkey haberleri, talha onur haber181.com haberleri, talha onur talha onur kimdir, talha onur diyarbakır marka tescil malatya solucan gübresi solucan gübresi, solucan gübresi satışı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi