Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Advert

Hafızlara sertifikaları törenle verildi

Şakir Nuhoğlu Küllüyesinden mezun olan 7 hafıza törenle sertifikaları verildi..

Hafızlara sertifikaları törenle verildi
Hafızlara sertifikaları törenle verildi
Advert

Şakir Nuhoğlu Küllüyesinden mezun olan 7 hafıza törenle sertifikaları verildi.
Mardin’de kurslara tabi tutulan 7 hafız ve 23 kişi Kuran kursunu bitirerek 5 bin kişinin katıldığı törenle sertifikalarını aldı. Kabala Mahallesindeki Şakir Nuhoğlu Medrese ve külliyesinde iki yıla yakın eğitim gören 7 hafız, 23 kişi ise Kuran eğitimi bitirdikten sonra sertifika almaya hak kazandı. Törene Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Yaman, Mardin Müftüsü İsmail Çiçek, İl milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, ilçe müftüleri, bölgenin din adamları, kanaat önderleri, iş adamları, sivil toplum kuruluşu temsilci ve üyeleri katıldı. Bölgenin tanınmış din adamları birer konuşma yaptıktan sonra törenle sertifikalar verildi. Sertifika törenine katılan yaklaşık 5 bin kişi için Mardinli hayır sever iş adamı Hacı Şakir Nuhoğlu tarafından hazırlanan 2 ton et ile yapılan kavurma, taç tava yemekleri ikram edildi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Otomobil ineğe çarptı: 1 yaralı
Otomobil ineğe çarptı: 1 yaralı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın davetine hazırlar
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın davetine hazırlar
diyarbakır marka tescil malatya solucan gübresi solucan gübresi, solucan gübresi satışı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi