Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.

5 yaşındaki Ahmet Kuran’a geçmenin sevincini yaşadı

Şırnak’ın Silopi ilçesinde İlçe Müftülüğü ile Milli Eğitim Müdürlüğünün ortak imzaladığı protokol çerçevesinde Huzur Bahçe 4/6 yaş ana sınıfında eğitim gören 5 yaşındaki Ahmet Nezir Çetinkaya’nın kısa süre de Kur’an-ı Kerim’i okumaya geçmesinden dolayı ders öğretmeni tarafından tören yapıldı..

5 yaşındaki Ahmet Kuran’a geçmenin sevincini yaşadı
5 yaşındaki Ahmet Kuran’a geçmenin sevincini yaşadı
Advert

Şırnak’ın Silopi ilçesinde İlçe Müftülüğü ile Milli Eğitim Müdürlüğünün ortak imzaladığı protokol çerçevesinde Huzur Bahçe 4/6 yaş ana sınıfında eğitim gören 5 yaşındaki Ahmet Nezir Çetinkaya’nın kısa süre de Kur’an-ı Kerim’i okumaya geçmesinden dolayı ders öğretmeni tarafından tören yapıldı.
Silopi İlçe Müftülüğüne bağlı Yenişehir Camisi hizmet binasında düzenlenen törene İlçe Müftüsü Hüseyin Elçi, Diyanet İşleri Emekli Müşaviri Abdullah Kaplan, öğrenci velileri katıldı. Huzur Bahçe 4-6 Yaş Kuran Kursu’nda eğitim gören öğrenciler ilk olarak öğrendikleri çeşitli dualar yaparak ilahiler okudu. Öğrendikleri dini bilgileri burada tekrar eden öğrencileri dinleyen İlçe Müftüsü Elçi mutlu olduğunu belirtti. Bu tür eğitimlerin temelden öğrencilere verilmesinin gerekli olduğunu belirten İlçe Müftüsü Elçi, ders öğretmenli Meryem Aşık’a teşekkür etti.
Daha sonra küçük yaşta Kur’an okumayı öğrenen 5 yaşındaki Ahmet Nezir Çetinkaya için yapılan pasta kesildi ve misafirlere ikram edildi. İlçe Müftüsü Elçi, Ahmet Nezir Çetinkaya’ya başarı belgesi verdi.
Oğlunu için düzenlenen etkinliğe katılan baba Cuma Çetinkaya yaptığı açıklama da mutluluğu dile getirdi. 7 ay da oğlunun Kur’an-ı Kerim’i okumayı öğrendiğini belirten baba Çetinkaya, “Mutluyuz, sevinçli ve gururluyuz. Umarız diğer talebeler de kısa süre de kuranı kerime geçer” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Katil zanlısı 10 yıl sonra yakalandı
Katil zanlısı 10 yıl sonra yakalandı
Amed Sportif Faaliyetler’in futbolcuları öğrencilerle buluştu
Amed Sportif Faaliyetler’in futbolcuları öğrencilerle buluştu
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompası penis pompası