Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Advert

Bismil’de Oto Galeri Sitesinin temeli atıldı

Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde 10 bin metrekare alan üzerinde kurulacak Oto Galericiler Sitesinin temeli atıldı..

Bismil’de Oto Galeri Sitesinin temeli atıldı
Bismil’de Oto Galeri Sitesinin temeli atıldı
Advert

Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde 10 bin metrekare alan üzerinde kurulacak Oto Galericiler Sitesinin temeli atıldı.
Batman-Bismil yolu üzerinde yapılacak Oto Galericiler Sitesinin temeli törenle atıldı. 4 blok halinde inşa edilecek sitede, 49 iş yeri yer alacak. Kurban kesilen törende konuşan İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanı Turgay Gülenç, sitenin Bismil’de önemli bir eksikliği daha gidereceğini dile getirdi. Sitenin Bismil esnafını destekleyici bir çalışma olduğunu anlatan Gülenç, “Bugün güzel bir eserin daha temelini atmanın gururunu yaşıyoruz. Bismil İlçemiz hızla büyüyen gelişen bir ilçe. Nüfus bakımından Diyarbakır’ın en büyük ilçesiyiz. İlçemizin büyümesiyle trafik sorunu ve özellikle esnafımızın bir araya gelmesi kümelenmesi daha güzel bir ortamda işlerini yapması, önem kazanıyor. Yaptığımız çalışma neticesinde bu alanı Bismil Oto Galerici Sitesi olarak, düşündük. Oto galerimizin faaliyete geçmesi ile beraber ilçe merkezinde farklı yerlerde bulunan 49 oto galerimizi buraya taşıyacağız” dedi.
İlçede bulunan otomotiv sektörünü bir çatı altında toplayıp, hem trafik sorununu hem de satışları artırmak amacıyla böyle bir projeyi Bismil Belediyesi ile birlikte yaptıklarını anlatan Galericiler Sitesi Başkanı Yasin Sinci ise, “Bizlere desteklerini esirgemeyen başta Bismil Belediye Başkanı Turgay Gülenç teşekkür ediyoruz. Oto Galericiler Sitemiz gelişen ve değişen Bismil ilçemize hayırlı olsun” diye konuştu.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Otomobil ineğe çarptı: 1 yaralı
Otomobil ineğe çarptı: 1 yaralı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın davetine hazırlar
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın davetine hazırlar
diyarbakır marka tescil malatya solucan gübresi solucan gübresi, solucan gübresi satışı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi