Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.

Kızılaydan 5 bin kişiye iftar

Kızılay Van Şube Başkanı Yalçın Özdemir, Kızılay Van Şubesi olarak 5 bin kişiye iftar vereceklerini söyledi..

Kızılaydan 5 bin kişiye iftar
Kızılaydan 5 bin kişiye iftar
Advert

Kızılay Van Şube Başkanı Yalçın Özdemir, Kızılay Van Şubesi olarak 5 bin kişiye iftar vereceklerini söyledi.
Açıklamalarda bulunan Yalçın Özdemir; milletin yardımseverliğini, merhamet ve şefkat duygularıyla tarafsızlık, bağımsızlık, gönüllülük, birlik ve evrensellik ilkelerinden ödün vermeden dünyanın her yerinde yardıma muhtaç insanlara ulaştıklarını söyledi. Halkın güvenine laik olmaya çalıştıklarını anlatan Özdemir, Kızılayın 150’nci yılında 150 ülkeye yardım eli uzattığını, Ramazan ayında da çeşitli yardımlar yaptıklarını belirtti. Özdemir, kentte tespit ettikleri yardıma muhtaç ailelere de gıda paketleri ve kurban kampanyası kapsamında hazırlanan konservelerden verdiklerini ifade ederek, "Kızılay olarak zekat uygulamamız var. Tespit ettiğimiz ailelerimizin kayıtlarını genel merkezimize bildiriyoruz. Yapılan incelemelerin ardından banka aracılığıyla vatandaşlarımıza zekat veriyoruz. Burada bir elin verdiğini diğer el görmüyor. Bunu özenle ve çok dikkatli bir şekilde gerçekleştiriyoruz" dedi.
Her yıl Kızılay Van Şubesi olarak Kadir Gecesi’nde bir takım faaliyetler gerçekleştirdiklerini söyleyen Özdemir, "Bu yıl Kadir Gecesi’nde vatandaşlarımızın iftarını biz üstlendik. 5 bin vatandaşımıza İpekyolu Belediyesinin açtığı çadırda iftar vereceğiz. Genel Başkanımız Dr. Kerem Kınık’ın teşrifleriyle de iftar sonrasında mevlit programı düzenleyeceğiz. Programda hem helva dağıtacağız hem de kan bağışı yapmak isteyen vatandaşlarımıza hizmet edeceğiz" şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Katil zanlısı 10 yıl sonra yakalandı
Katil zanlısı 10 yıl sonra yakalandı
Amed Sportif Faaliyetler’in futbolcuları öğrencilerle buluştu
Amed Sportif Faaliyetler’in futbolcuları öğrencilerle buluştu
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompası penis pompası