Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.

Dolgu için gitti, 11 dişinden oldu

Batman’da yaşayan ve üniversite sınavlarına hazırlanan Yasin Karataş, sınav öncesi dişlerinin ağrımaması için dolgu yaptırmak için gittiği hastanede yanlış tedavi yüzünden 11 dişinden olduğunu iddia etti. Hastane ise, Karataş’ın tedavisini yarım bıraktığını savundu..

Dolgu için gitti, 11 dişinden oldu
Dolgu için gitti, 11 dişinden oldu
Advert

Batman’da yaşayan ve üniversite sınavlarına hazırlanan Yasin Karataş, sınav öncesi dişlerinin ağrımaması için dolgu yaptırmak için gittiği hastanede yanlış tedavi yüzünden 11 dişinden olduğunu iddia etti. Hastane ise, Karataş’ın tedavisini yarım bıraktığını savundu.
Batman’da ikamet eden ve üniversite sınavlarına hazırlanan 18 yaşındaki Yasin Karataş, sınav döneminde diş ağrısı çekmemek için dolgu yaptırmak amacıyla Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine gittiğini belirtti. Ancak burada kendisine yanlış tedavi uygulandığını ileri süren Karataş, bu nedenle 11 dişini kaybettiğini iddia etti. Dişinin apseli olmasına rağmen diş hekimi tarafından işlem yapıldığı ve bilgisi olmadan 11 dişinin çarka vurulduğunu öne süren Karataş, “Hastaneye gittiğimde doktora şikayetimi anlatım ve dişimi gösterdim. Röntgen çektirmemi istedi. Röntgenimi çektikten sonra doktorun yanına çıktım dişimde apse olmasına rağmen beni tedavi etmeye çalıştı. Beni hiçbir konuda bilgilendirmeden dişlerimi uyuşturup tedavime başladı. Benim bilgim olmadan 11 dişimi çarka vurdu. Tedavi bittikten sonra eve geldiğimde dişlerimin olmadığını fark ettim” dedi.
Kendisine yapılmaması gereken bir işlemin yapıldığını ifade eden Karataş, “18 yaşındayım, üniversite sınavına hazırlanıyorum. Bu yaşadığım olaydan sonra sınava doğru düzgün çalışamıyorum. Diş ağrısından derslerime odaklanamıyorum. Bu yaşadığımın olayın ardından ailem beni özel kliniğe götürdü. Takma diş taktırdım. Günlerdir diş ağrısı çekiyorum. Bana bunu yaşatan kişinin ceza almasını istiyorum. Üst dişlerim hepsi takma, rahat değilim. Bu, 18 yaşında bir insana yakışmayan bir durumdur” diye konuştu.

“Hakkımızı arıyoruz”
Kardeşi Yasin Karataş’a Batman Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde yanlış tedavi uygulandığını ileri süren Mustafa Karataş ise şunları kaydetti:
“Bu yapılan işlemde kardeşimin haksız bir yere dişlerinin heba olması bizim hiç hoşumuza gitmedi ve psikolojik sıkıntılar yaşadık. Ağabeyi olarak tüm hak ve hukukumuzu gereken tüm mercilere bildireceğiz. 184’ü aradık İl Sağlık Bakanlığına bildirdik. İnsan haklarına, gerekirse hasta haklarına ve tüm mercilere bildireceğiz. Böyle bir müdahale yapılamaz. 18 yaşındaki bir gencin daha yeni çene yapısı oluşmuşken dişlerini heba etmesi mümkün değildir. Yanlış bir uygulama yapılmıştır ve biz bu yaşanan olayı başka doktorlardan da bire bir görüşüp gerekli bilgileri aldık. Yanlış bir uygulama olduğu için hakkımızı arıyoruz.”

Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi iddiaları yalanladı
Batman Ağız ve Diş Hastanesi Başhekimliği ise, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Hasta Yasin Karataş 1 Haziran 2018 Cuma günü hastanemize tedavi amacıyla başvurdu. Dt. Ferhat Azgınkılıç’a başvuran hasta Karataş’ın talebi doğrultusunda kendisine işlem yapılmıştır. Hasta Karataş, diş küçültme işleminden yarım kalan tedavisi için merkezimize bir daha gelmemiştir” ifadelerine yer verdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yangında tavanı çöken evde can pazarı
Yangında tavanı çöken evde can pazarı
Sason’da 10 sandık, güvenlik ve ulaşım nedeniyle taşınacak
Sason’da 10 sandık, güvenlik ve ulaşım nedeniyle taşınacak
diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat bolu evden eve, bolu nakliyat, evden eve bolu, bolu asansörlü nakliyat, bolu şehirlerarası nakliyat İstanbul Bağcılar evden eve, İstanbul Bağcılar nakliyat, evden eve Bağcılar, İstanbul Bağcılar asansörlü nakliyat, Bağcılar şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır temizlik şirketleri, diyarbakır temizlik firmaları, diyarbakır temizlik, Ev, Büro, iş yeri, İnşaat Sonrası Temizlik diyarbakır diyarbakır temizlik şirketleri, diyarbakır temizlik firmaları, diyarbakır temizlik, Ev, Büro, iş yeri, İnşaat Sonrası Temizlik diyarbakır diyarbakır web tasarım, diyarbakır toplu sms, diyarbakır marka tescil alanya evden eve, alanya nakliyat, evden eve alanya, alanya asansörlü nakliyat, alanya şehirlerarası nakliyat