Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.

Tunceli’de 60 yıllık ulaşım sorunu, 71 metrelik köprü ile çözülüyor

Tunceli’de 60 yıldır 3 kilometrelik mesafe yerine 35 kilometre yol gitmek zorunda kalan Babaocağı köyü sakinleri için 71 metre uzunluğunda, 7 metre genişliğinde köprünün yapımına başladı..

Tunceli’de 60 yıllık ulaşım sorunu, 71 metrelik köprü ile çözülüyor
Tunceli’de 60 yıllık ulaşım sorunu, 71 metrelik köprü ile çözülüyor
Advert

Tunceli’de 60 yıldır 3 kilometrelik mesafe yerine 35 kilometre yol gitmek zorunda kalan Babaocağı köyü sakinleri için 71 metre uzunluğunda, 7 metre genişliğinde köprünün yapımına başladı.
Köylerine gitmek için kullandıkları asma köprü yıkılınca evlerine ulaşım sıkıntısı yaşayan Babaocağı köyü sakinleri, yaklaşık 60 yıldır 3 kilometre yerine 35 kilometre yola gitmek zorunda kalması nedeniyle Vali ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel’le görüştü.Vali Sonel’in sorunun çözülmesi için yaptırdığı çalışmanın ardından 71 metre uzunluğunda, 7 metre genişliğinde çift şeritli köprü projesi hazırlanarak temeli düzenlenen törenle atıldı.Temel atma törenine Vali Sonel, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Vedat Çolak, 4. Komando Tugay Komutan Vekili Piyade Albay Ferudun Bircan, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş, kurum müdürleri ve köy sakinleri katıldı.

Vali Sonel;" 35 kilometrelik yol 3 kilometreye inecek"
Köyde yaşayan vatandaşların bir sıkıntısını daha çözmenin mutluluğunu yaşadıklarını aktaran Vali Sonel;"Babaocağı köylülerimizin yıllardır yaşadığı ulaşım sorunu köprü yapılmasıyla son bulacak inşallah.Köprünün tamamlanmasıyla 35 kilometrelik yol 3 kilometreye inecek ve köyde yaşayan vatandaşlarımız şehre daha kolay ulaşacak. 71 metre uzunluğunda 7 metre genişliğinde yapılacak köprünün maliyeti 1,5 milyon TL olup bu konuda bize destek veren Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum"dedi.

"10 köy daha köprü ile rahata kavuşacak"
Yıllardır çözülemeyen ulaşım sorununun çözüme kavuşacağı için duyduğu mutluluğu dile getiren Babaocağı Köyü Muhtarı Veli Yoslun ise,"Özellikle cenazemiz ve hastamız olduğunda büyük sıkıntı yaşıyorduk. Uzun yıllardır bu sorun var. Ulaşım anlamında ciddi problem yaşıyorduk. Köprünün yapılmasıyla sadece Babaocağı Köyü değil aynı güzergahta olan 10 köy daha rahata kavuşacak. Köprümüzün yapımına başlanmasında sağladığı destekler için başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Valimiz Tuncay Sonel’e tüm köylülerimiz adına teşekkür ederim”ifadelerini kullandı.
60 yıl sonra köprüye kavuşarak isteklerinin yerine getirilmiş olacağının dile getiren köyün eski muhtarı Kamer Dündar’da,"60 yıldır bu çileyi çekiyoruz. Bugüne kadar gelen bir sorun. Valimiz yaptırıyor. Büyük bir hizmet. O köprüden her geçtiğimizde Vali beye teşekkür edeceğiz.Allah razı olsun.Düzgün Baba yardımcısı olsun.Tunceli ile ilgilendi. Tunceli düzene girdi. Herkes kendisinden memnun” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yaya yoluna giren motosiklet çocuğa çarptı
Yaya yoluna giren motosiklet çocuğa çarptı
Su kuyusuna düşen eşek kurtarıldı
Su kuyusuna düşen eşek kurtarıldı
doğudan haber, talha onur turkey haberleri, talha onur haber181.com haberleri, talha onur talha onur kimdir, talha onur diyarbakır marka tescil malatya solucan gübresi solucan gübresi, solucan gübresi satışı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi