Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Advert

Bingöl’de köpeğe otomobil çarptı, vatandaşlar kurtardı

Bingöl’de bir aracın çarpıp kaçtığı köpeğe vatandaşlar sahip çıktı. Vatandaşlar tarafından Bingöl Belediyesi Geçici Hayvan Bakım Evi’ne getirilen köpek tedavi altına alındı..

Bingöl’de köpeğe otomobil çarptı, vatandaşlar kurtardı
Bingöl’de köpeğe otomobil çarptı, vatandaşlar kurtardı
Advert

Bingöl’de bir aracın çarpıp kaçtığı köpeğe vatandaşlar sahip çıktı. Vatandaşlar tarafından Bingöl Belediyesi Geçici Hayvan Bakım Evi’ne getirilen köpek tedavi altına alındı.
Alınan bilgiye göre, Bingöl’de, kimliği ve plakası öğrenilmeyen bir otomobil merkeze bağlı Kartal köyü yolunda gece saatlerinde bir köpeğe çarptı. Çarpan araç olay yerinden kaçarken, yaralı köpeği vatandaşlar fark etti. Yaralı köpek için Belediye Hayvan Barınağına haber verildi. Gelen ekipler yaralı köpeği alarak barınağa getirip tedavi altına aldı.
Bingöl Belediyesi Veteriner Hekimi Yusuf Tamer Kendi, saat 23.00’de vatandaşlarca barınağa getirilen yavru köpeğin yapılan ilk kontrolde arka iki bacağında parçalı yırtık tespit ettiklerini belirtti.
Kendi, "Gerekli müdahale yapıldı. Yavru köpeğimiz şu anda koruma altında ve sağlığı iyiye gidiyor. Vatandaşlarımız, duyarlılık gösterip gece geç vakitte de olsa yaralı veya yardıma muhtaç hayvanları bize ulaştırıyorlar. Biz de gerekli tedavi ve bakımlarını gerçekleştiriyoruz. Bu hususta duyarlı vatandaşlara teşekkür ediyoruz” dedi.

"Hayvanlar emin ellerde”
Bingöl Belediyesi Geçici Hayvan Bakım Evi’nin bir yıla aşkındır hizmet verdiğini belirten Kendi, bugüne kadar 500 sokak hayvanına hizmet verilerek, gerekli bakım ve tedavilerinin yapıldığını söyledi.
Kendi, "Yine 140 civarında hayvanımız sahiplendirildi. Sahiplendirme konusunda da vatandaşlarımız duyarlılık gösteriyor ama bu duyarlılığın daha da arttırılması gerekiyor. Bakım evimize getirilen hayvanlarımız emin ellerde. Burada tüm bakım ve tedavileri sağlıklı bir şekilde yapılıyor" ifadelerini kullandı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Altın toprak ödülleri sahiplerini buldu
Altın toprak ödülleri sahiplerini buldu
Diyarbakır’ın Lice, Kulp ve Silvan ilçelerindeki sokağa çıkma yasağı kaldırıldı
Diyarbakır’ın Lice, Kulp ve Silvan ilçelerindeki sokağa çıkma yasağı kaldırıldı
diyarbakır marka tescil malatya solucan gübresi solucan gübresi, solucan gübresi satışı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi