Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Advert
Advert

Zabıta ekipleri 21 bin toplu ulaşım aracını denetledi

Vatandaşların rahat ve konforlu bir yolculuk yapabilmesi amacıyla toplu ulaşım hizmetlerini sürekli geliştiren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kent içinde hizmet veren özel halk otobüsleri ve minibüsleri de sürekli denetliyor..

Zabıta ekipleri 21 bin toplu ulaşım aracını denetledi
Zabıta ekipleri 21 bin toplu ulaşım aracını denetledi
Advert

Vatandaşların rahat ve konforlu bir yolculuk yapabilmesi amacıyla toplu ulaşım hizmetlerini sürekli geliştiren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kent içinde hizmet veren özel halk otobüsleri ve minibüsleri de sürekli denetliyor.
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların daha rahat ve konforlu bir yolculuk yapabilmeleri için çalışmalarını sürdürüyor. Kentte hizmet veren özel halk otobüsleri ve minibüsleri sürekli denetleyen Büyükşehir Belediyesi ekipleri, bu kapsamda toplantı düzenledi. Büyükşehir Belediyesi Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ercan Bircan, Ulaşım Daire Başkanı Rıfat Ural, Zabıta Daire Başkanı Baran İpekyüz, Zabıta Trafik Müdürü Süleyman Çorak ve Diyarbakır Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Fesih Kaya katıldı.
Toplantıda Büyükşehir Belediyesi’nin kent için toplu ulaşım bünyesinde yürüttüğü çalışmalar ve özel halk otobüsleri ile minibüsler ele alındı. Vatandaşların toplu ulaşımda en rahat ve konforlu şekilde faydalanmalarını sağlamak amacıyla çalışmalar yaptıklarını belirten Genel Sekreter Yardımcısı Ercan Bircan, Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı Trafik Şube Müdürlüğüne bağlı ekiplerinin Ocak 2018 tarihinden bugüne kadar kent genelinde toplu taşıma araçlarına yönelik yaptıkları denetimlerde 21 bin 456 aracın denetime tabi tutulduğunu belirtti. Bin 315 araca kabahatinden dolayı cezai işlem uygulandığını belirten Bircan, ayrıca 2 bin 377 ticari araç denetlenip 174 tanesine cezai işlem uygulandığını söyledi. Bircan, durak ve kaldırım işgali yapan 8 bin 383 araca müdahale ettiklerini ve 458 aracın otoparka çekilerek gerekli işlemlerin yapıldığını kaydetti. Bircan, Büyükşehir Belediyesi araçları dahil olmak üzerek toplu ulaşım araçlarına yönelik denetim ve kontrollerin aralıksız devam edeceğini bildirdi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hani’de 15 Temmuz anma etkinlikleri kapsamında resim sergisi açıldı
Hani’de 15 Temmuz anma etkinlikleri kapsamında resim sergisi açıldı
Terörden arındırılan Lice’de 15 Temmuz sergisi
Terörden arındırılan Lice’de 15 Temmuz sergisi
diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği mardin evden eve nakliyat şırnak evden eve nakliyat izmir evden eve nakliyat izmir balçova evden eve nakliyat diyarbakır marka tescil firması diyarbakır web tasarım, diyarbakır sosyal medya uzmanı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi