Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Advert

Gercüş’te bağ küllemesine karşı mücadele başladı

Batman’ın Gercüş ilçesinde çiftçiler bağ ilaçlamasına başladı..

Gercüş’te bağ küllemesine karşı mücadele başladı
Gercüş’te bağ küllemesine karşı mücadele başladı
Advert

Batman’ın Gercüş ilçesinde çiftçiler bağ ilaçlamasına başladı.
Gercüş ilçesinde çiftçiler külleme ve zararlı hastalıklara karşı hummalı bir çalışma başladı. Bağ ve bahçelerini küllemeye ve zararlı hastalıklara karşı ilaçlama yapan çiftçiler bu sene verimin geçen seneye nazaran daha fazla olduğunu ve yüzlerinin güldüğünü ifade etti. Bağ küllemesine karşı ilaçlama yapan Çiftçi Süleyman Yavuz, “Bu sene üzümün çok iyi olduğunu ve iyi ve temiz bir verim almak için bağımızı ilaçlıyoruz. Geçen sene bir verim alamadık bu sene ise gördüğünüz gibi kat, kat daha iyidir” dedi.
Hasan Kaynak ise, “Gördüğünüz gibi bağlarımızı hastalıklara karşı ilaçlıyoruz en zararlı hastalıklardan ise külleme etkisini gösteriyor bölgemizde. Bizim bu bölgede üzümleri genellikle kuru üzüm ve pekmez yapılıyor. Bu bölgede genellikle mazrone denilen üzüm yetiştiriliyor, çünkü pekmez yapımında genelde kullanılıyor ve pekmezi çok kaliteli ve faydalıdır. Külleme ve böceklere karşı ilaçlama yapıyoruz. Geçen sene üzüm hemen hemen hiç yoktu. Bu sene verim gayet iyi” diye konuştu.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlıkçıların şiddete uğramasına tepki
Sağlıkçıların şiddete uğramasına tepki
Kuzenini yanlışlıkla öldürdü
Kuzenini yanlışlıkla öldürdü
diyarbakır marka tescil malatya solucan gübresi solucan gübresi, solucan gübresi satışı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi